Zateplovací systém pro domy s dřevěným nosným rámem Cemix THERM P WOOD

Komerční sdělení | Čtvrtek, 18. srpen 2016

vrstvy zateplení a omítekŠpičkový certifikovaný zateplovací systém Cemix THERM P WOOD řeší úskalí při zateplování objektů s nosnou konstrukcí z dřevěného rámu opláštěného velkoplošnými deskami (překližované, OSB, sádrovláknité, cementotřískové apod.), kdy je třeba systém upevnit přímo k těmto podkladům.

 

Sádrové omítky dobře vypadají a zajistí zdravé mikroklima v interiéru

Michal Doležel | Úterý, 16. únor 2016

sádrové omítky aplikace ve dřevostavbách- perexSádrové omítky nabízejí nejen vysokou estetickou kvalitu, ale také možnost oprav bez narušení výsledného vzhledu. Dobře dýchají a mají pozitivní vliv na klima v interiéru. Použít se samozřejmě dají také v dřevostavbách.


Líbil se Vám článek?
 

ACOLOR: Ochrana dřeva doma i venku

Dagmar Šimonová | Středa, 23. říjen 2013

applying-tung-oilPři výběru vhodných nátěrových hmot existuje samozřejmě mnoho kritérií, podle kterých se můžeme řídit. Snadná a rychlá opravitelnost nátěru by měla být jednou z prvních podmínek. Z tohoto hlediska jsou na tom nejlépe nátěrové hmoty vycházející z přírodních obnovitelných surovin – tedy přírodní oleje a vosky.

Dřevostavba a její lepidla

Administrator | Středa, 18. září 2013

lepené dřevo - OSB deskyLepidlům na přírodní bázi jako je např. kostní klih, albuminová či kaseinová, již dávno v běžné praxi odzvonilo – jsou velmi drahá na výrobu a především nejsou odolná vodě a mikroorganismům. Chemický průmysl již v minulém století vyprodukoval velké množství chemických koktejlů pro různorodé aplikace v dřevařském průmyslu. Emise některých lepidel byly vysoké – dnes jsou však upraveny ve prospěch zdraví zákazníků.


Líbil se Vám článek?

BASF: Členění nátěrových hmot na dřevo

Dagmar Šimonová | Středa, 11. září 2013

pergola1Na českém trhu se dnes nabízí široké spektrum výrobků s různým použitím, poskytující dřevěným povrchům rozlišné charakteristiky a stupně vlastnosti ochrany. Nejčastěji se můžeme setkat s nabídkou tenkovrstvé nebo silnovrstvé lazury. Často pak nastává nesnadná situace pro jaký typ nátěrové hmoty se rozhodnout. Při výběru vhodného ochranného systému je zejména zapotřebí vzít v úvahu, čeho a jakými prostředky chceme dosáhnout.

Formaldehyd umí i zabíjet

Redakce | Středa, 03. duben 2013

formaldehyd1Slovo formaldehyd je dnes v podvědomí lidí označeno jako „něco" chemického – nebezpečného a je třeba se vyvarovat jakékoliv expozici. Formaldehyd je nejjednodušší organickou sloučeninou ze skupiny aldehydů, která byla na naší planetě dříve jak lidstvo - jeho množství však neohrožovalo žádné živé organizmy – například nedílná součást plynných produktů lesních požárů apod.


Líbil se Vám článek?

SIKA: Stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavby

Dagmar Šimonová | Středa, 26. září 2012

SIKA - stavební chemie a hydroizolace pro dřevostavbySpolečnost Sika CZ, s.r.o. nabízí širokou škálu kvalitních produktů jak pro velké stavební firmy, tak i drobné řemeslníky a kutily. Široké portfolio produktů je možné uplatnit na všech typech staveb a svoji jedinečnost na trhu podtrhuje především systémovým řešením a vysokou kvalitou švýcarského výrobce.

Nátěry z přírodně obnovitelných zdrojů

Redakce | Pondělí, 19. březen 2012

ACOLOR (3)Při výběru vhodných nátěrových hmot existuje samozřejmě mnoho kritérií, podle kterých se můžeme řídit. Snadná a rychlá opravitelnost nátěru by měla být jednou z prvních podmínek. Z tohoto hlediska jsou na tom nejlépe nátěrové hmoty vycházející z přírodních obnovitelných surovin – tedy přírodní oleje a vosky.


Líbil se Vám článek?

Falunská červeň na fasádě dřevostavby: odvážná i elegantní

Michal Babor | Čtvrtek, 02. červen 2011

sv2I na našich novostavbách i chalupách se objevuje typická červená fasádní barva. Něco mezi rezavou, hnědou a červenou, jedinečný odstín. Můžete ji vidět na Šumavě, v Krkonoších... čím více na sever, tím je častější, ve Švédsku je jako doma. A to doslova – doma tady také je.


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop