Tisk
Interiér kavárny v Kosovu připomíná svým tvarem pytel na kávu

Interiér kavárny v Kosovu připomíná svým tvarem pytel na kávu

Lucie Němcová | Pátek, 06. duben 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Kavárna Don Café House ve městě Priština byla první vlaštovkou sítě kávových barů, které jsou rozmístěny po celém Kosovu. Nezaměnitelnou atmosféru jí vtiskla architektonická kancelář Innarch. Vytvořila moderní koncept, který síť Don Café na první pohled odlišuje od ostatních kaváren.

Inspirací tvůrcům kavárenského interiéru není nic jiného než obyčejný pytel kávových zrnek. Stěny baru jsou organicky tvarovány a složeny z překližkových dílců, které svoji barvou i tvarem připomínají pytel na kávu a směrem ke vstupu naznačují tvar uzavírajícího se sáčku.

03

Každý jednotlivý prvek odlišného tvaru spoluutváří rafinovaně navržený celek. Sloupy uprostřed kavárny jsou pokryty látkou z pytlů na kávu, stoly a závěsné lustry svým tvarem představují kávová zrna a jsou v prostoru uspořádány asymetricky, aby navodily atmosféru uvnitř sáčku s kávou. Dřevěné měkce tvarované lavice po okraji místnosti slouží jako pohodlné sezení a současně jako efektní dekorace.

05

Organický tvar poskytuje zcela odlišný pocit při sezení, než na jaký jsme běžně zvyklí.

06

Bar uprostřed je vybaven praktickými náležitostmi, jako jsou vitríny a stojany na kávu. Pro rychlé espresso je možné posadit se i k menšímu barovému stolku, který je přímo napojen na hmotu baru. Na stěně za barovým pultem je také prostor pro důležité informační tabule s nabídkou kavárny.

08

Téměř všechny prvky jsou vyrobeny z překližky tloušťky dva až čtyři milimetry, která byla pro dosažení žádoucí přesnosti opracována na CNC strojích a opatřena organickým nátěrem. Každý prvek musel být navržen a rozkreslen zvlášť a na místě smontován do výsledného celku. Celý projekt je složen z neuvěřitelných 1365 samostatných kusů.

Innarch

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop