Ukázka víkendového bydlení v koloniálním stylu

Ukázka víkendového bydlení v koloniálním stylu

DAS | Pátek, 23. říjen 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Projekt víkendového bydlení s velkorysou plochou v Orleans, přímořském městě na mysu Cod, je navrženo v koloniálním stylu. Svým celkovým vzhledem, interiérem a rozvržením se stává inspirací nejen pro stavebníka dřevostavby.

Ve vnitřním „lokti" mysu Cape Cod na severovýchodě USA leží město Orleans, nejvýchodnější sídlo státu Massachusetts, oblíbené a vyhledávané turistické letovisko. Cape Cod patří do oblasti Nové Anglie, kde Britové založili své první kolonie a která se vyznačuje poklidnou atmosférou a příjemnou architekturou, velmi podobnou té anglické. Právě zde stojí krásná dřevostavba v koloniálním stylu, která byla postavena s účelem dřevostavby na víkend.

MESSINGER Orleanshouse_K5A4218

obr.: Honosná a promyšlená dřevostavba je využívána na víkendy. Foto: Jane Messinger


Dřevostavba z ateliéru bostonských architektů

Klasický šindelový styl domů v Cape Codu je unikátním anglo-americkým architektonickým stylem, který se na pobřeží Nové Anglie začal projevovat koncem 19. století a zachované domy z tohoto období patří dnes k regionálním klenotům. Velmi často se také staví jejich zdařilé repliky, k nimž patří i dřevostavba z ateliéru bostonských architektů Keitha Moskowa a Roberta Linna. Novostavba s velkorysou plochou téměř tří set čtverečních metrů je rozdělena na dvě ložnicová křídla a společný obytný trakt.

MESSINGER Orleanshouse_K5A4034

obr.: Detail šindelove, které jsou použity na celém domě. Foto: Jane Messinger

MESSINGER Orleanshouse_K5A4130


"Dřevostavba z ateliéru bostonských architektů Keitha Moskowa a Roberta Linna je replikou klasických šindelových domů z Nové Anglie."


MESSINGER Orleanshouse_K5A0423

obr.: Ukázka průchozu v interiéru mezi křídly dřevostavby. Foto: Jane Messinger


Novoanglický styl interiéru dřevostavby

Interiér je zařízen přesně ve stylu šindelových domů: světlé dřevo, vysoké stropy, dostatek oken a kamenný krb s pro náš vkus až nadbytkem architektonických detailů, jakou jsou římsy, obložení či členění oken. To už ale k tomuto novoanglickému stylu patří a bostonští architekti jeho atmosféru vystihli přímo dokonale...

MESSINGER Orleanshouse_K5A0276

Foto: Jane Messinger

MESSINGER Orleanshouse_K5A0359

obr.: I v tomto případě se potvrzuje pravidlo, že kámen v kombinaci se dřevem vytváří příjemnou atmosféru v interiéru. Foto: Jane Messinger

MESSINGER Orleanshouse_K5A0533


"Interiér je zařízen přesně ve stylu šindelových domů."


MESSINGER Orleanshouse_K5A0397

obr.: Klidné, světlé a příjemné barvy ladí dokonale se dřevem a vytváří nezaměnitelnou atmosféru, která je obvzlášť v ložnici důležitá. Foto: Jane Messinger

MESSINGER Orleanshouse_K5A0507

obr.: Koupelna je zařízena v honosném stylu. Foto: Jane Messinger


Věnujte pozornost této dřevostavbě v krátkém fotovideospotu:

Komentář architektů

"Stejně jako většina architektů, i my se opravdu zajímáme o budování něčeho, co je zajímavé. Ať je projekt kdekoli, chceme pochopit, jaké jsou omezení a příležitosti, a poté navrhnout něco kontextového, které tento kontext pozvedne."

Keith Moskow FAIA, Robert Linn AIA architekti
Keith Moskow FAIA, Robert Linn AIA
architekti

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop