Tisk
Heatflow - nová technologie elektrického podlahového vytápění

Heatflow - nová technologie elektrického podlahového vytápění

Redakce | Úterý, 08. březen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Elektrické vytápění má v dnešních nízkoenergetických stavbách celou řadu výhod. Ty hlavní jsou zejména životnost a pohodlné ovládání. Většinou se jedná o topné kabely umístěné v podlaze. Technologie celoplošných infra fólií značky heatflow však přináší zásadní změnu a zcela rozdílné možnosti efektivního využití elektrické energie pro stálou tepelnou pohodu a velice nízké provozní náklady.

 

Systém elektrického podlahového vytápění heatflow využívá topných folií z karbonové tkaniny a nanotrubic, která je zdrojem dlouhovlnného infračerveného záření. Heatflow je možné použít na podlahy i strop - instaluje se pod roznášecí vrstvu v případě podlahové varianty a nad sádrokartonový podhled v případě stropní varianty.

Na rozdíl od topných kabelů nahřívá folie podlahu či strop celoplošně. Díky tomu se teplo do konstrukce domu lépe akumuluje a celý systém je úspornější. Rovnoměrně nahřátá konstrukce zpět sálá do prostoru a velkoplošně ohřívá vzduch v interiéru.

heatflow - produkt

 

Výhody topných folií Heatflow:

Velice nízké provozní náklady

Systém heatflow se vyznačuje velice nízkými provozními náklady. Heatflow využívá spotřebovanou energii efektivně k akumulaci celé konstrukci a následnému vyzařování do prostoru. Ačkoliv je účinnost heatflow podobná jako u jiných elektrických topidel, jeho výsledná efektivita je násobně vyšší.

Příjemné teplo

Heatflow ideálně akumuluje podlahu i stěny, které pak velkoplošně ohřívají vzduch. Heatflow vytváří stálou tepelnou pohodu bez přetápěného, vysušeného vzduchu, má absolutně přesnou regulaci a velice rychlou dobu zátopu.

Vnitřní klima bez bakterií

Topná infra folie zcela eliminuje výskyt vlhkosti na konstrukci a uvnitř konstrukce domu, zabraňuje tak tvorbě a šíření bakterií i plísní do interiéru. Vlhkost je konstantně vytlačována do vzduchu, který tak není vysušený a přetápěný. Sálání o pokojových teplotách působí pozitivně na lidský organismus.

Dlouhá životnost a nulové nároky na údržbu

Heatflow má absolutně bezúdržbový a bezporuchový provoz s garancí stálé účinnosti přes 30 let. Celý systém neobsahuje žádné poruchové mechanické součástky omezující životnost topení.

folie heatflow

 

Úspora v kombinaci s anhydritem

V případě podlahového vytápění se doporučuje aplikace topných folií systému heatflow pod roznášecí anhydritovou vrstvu o tloušťce 40 mm. Ta funguje jako akumulátor tepla, zároveň se ale rychle prohřívá a topení má proto velmi rychlý náběh. Dotápění probíhá jen v krátkých impulsech, podlaha není přetápěná dlouhými topnými cykly, nedochází k nadměrné cirkulaci vzduchu, víření prachu a zhoršení tepelné pohody. Výsledná efektivita a teplotní komfort jsou mnohonásobně vyšší než u jiných systémů a dosahují v porovnání s běžnými topidly zhruba polovičních provozních nákladů.

Více na www.heatflow.cz.

gotop