S novým klimatickým modulem Zehnder ComfoClime ušetříte za klimatizaci a zvýšíte kvalitu vzduchu i bydlení

S novým klimatickým modulem Zehnder ComfoClime ušetříte za klimatizaci a zvýšíte kvalitu vzduchu i bydlení

Komerční sdělení | Pátek, 21. červenec 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Chcete mít doma čerstvý vzduch s optimální teplotou a vlhkostí? Klíčem k vytvoření klimaticky příjemného a navíc energeticky úsporného prostředí je klimatický modul Zehnder ComfoClime, který dochlazuje, nebo dohřívá vzduch v interiéru podle venkovních podmínek. Díky vynikající kvalitě vzduchu, perfektní termoregulaci a tichému provozu se můžete těšit na maximální pohodlí a zdraví!

Dopřejte si doma klimatický komfort, který budete cítit na vlastní kůži. Zehnder ComfoClime je inovativní klimatický modul navržený s cílem poskytnout vám dokonalou kontrolu nad teplotou a vlhkostí vzduchu ve vašem domě. Novinka švýcarského výrobce Zehnder, která je určená pro dohřev, dochlazování a odvlhčování vzduchu, představuje revoluční řešení pro dosažení nejvyššího standardu pohodlí a zdravého bydlení.

„Klimatický modul Zehnder ComfoClime je nadstavbou pro rekuperační jednotku Zehnder ComfoAir Q. Jeho pokročilá technologie umožňuje plynulou a automatickou úpravu teploty vzduchu a optimalizaci jeho vlhkosti. Tím zajišťuje ideální klima v interiéru po celý rok," uvádí Pavel Vořech, produktový manažer pro komfortní větrání Zehnder.

V létě dochlazuje, v zimě dohřívá


Klimatický modul Zehnder ComfoClime se dokáže postarat o vaše pohodlí v létě i v zimě. V letních měsících se interiéry často přehřívají, což způsobuje nepříjemné vnitřní klima. Tento inteligentní modul však dokáže přehřívání místností předcházet automatickým temperováním – přiváděný vzduch dlouhodobě efektivně chladí. Jak vysvětluje odborník ze společnosti Zehnder: „Udržováním konstantní teploty zajistí modul Zehnder ComfoClime interiéru příjemné klima, takže vzduch nebude potřeba v létě nárazově dochlazovat klimatizací."

fungovani klimatickeho_modulu_Zehnder_ComfoClime_v_lete_foto_zdroj_Zehnder

obr.: Schéma letního provozu: Větrací jednotka Zehnder ComfoAir Q se postará o neustálý přísun čerstvého vzduchu. Díky výkonnému entalpickému výměníku získáte komfortní rekuperaci až 95 % tepla, vlhkosti a chladu. Klimatický modul navíc dochladí přiváděný vzduch na komfortní teplotu. Zdroj: Zehnder

A co v zimním období? „Systém dokáže přiváděný vzduch také dohřívat. Během chladných zimních dní tak poskytne interiéru tepelný komfort a navíc v místnostech optimalizuje vlhkost, takže nebude docházet k přesušování vzduchu," dodává. K celkové pohodě v domácnosti přispěje i velmi tichý provoz klimatického modulu.

Zehnder ComfoClime je nejen špičkovým řešením pro optimální teplotu, ale přináší také výrazné úspory energie, čímž vám pomůže dosáhnout lepší třídy energetické náročnosti vaší budovy (PENB). Jeho inteligentní funkce a invertorová technologie zajišťují, že spotřeba energie je minimalizována, což má příznivý dopad na rodinný rozpočet.

fungovani klimatickeho_modulu_Zehnder_ComfoClime_v_zime_foto_zdroj_Zehnder

obr.: Schéma zimního provozu: Větrací systém s rekuperací tepla zajišťuje výkonné a energeticky úsporné větrání i v chladných zimních měsících. Pro poskytnutí ještě vyššího komfortu se klimatický modul navíc postará o dohřívání vzduchu a optimalizaci jeho vlhkosti. Zdroj: Zehnder

Jednoduchá instalace i ovládání


Modul Zehnder ComfoClime nabízí jednoduchou a bezproblémovou montáž. Skládá se pouze z vnitřní jednotky, což znamená, že není potřeba žádných vnějších prvků, ani vývodů potrubí na fasádu budovy. Klimatický modul se jednoduše nasadí na větrací jednotku ComfoAir Q. Lze jej tedy instalovat i dodatečně. Samotná instalace je snadná a rychlá díky Plug&Play řešení. Stačí připojit elektrický kabel a systém je připraven k provozu. Ovládá se pomocí mobilní aplikace, ve které můžete měnit nastavení, programovat různé scénáře a přizpůsobovat si teplotu podle svých preferencí.

Systemy Zehnder_je_mozne_ridit_pomoci_aplikace_pro_mobilni_zarizeni_foto_zdroj_Zehnder (2)

obr.: Systémy Zehnder je možné řídit pomocí aplikace pro mobilní zařízení. Ovládání je intuitivní. Zdroj: Zehnder

Na míru každému prostoru


Kombinace větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a klimatického modulu Zehnder ComfoClime zajistí každé domácnosti úsporu energie i zdravé prostředí, jelikož snižuje množství škodlivin v domácnosti – odstraňuje z přívodního vzduchu nečistoty a alergeny.

Kromě kvalitního provedení svých produktů si švýcarský výrobce Zehnder zakládá na komplexnosti svých služeb, a proto nabízí návrh větrání na míru zdarma. „V rámci plánování systému komfortního větrání vám zdarma zpracujeme individuální návrh a nezávaznou cenovou nabídku. V rámci této služby dimenzujeme správný výkon větrací jednotky a klimatického modulu a také ideální rozvody vzduchu," přibližuje Pavel Vořech ze společnosti Zehnder.

jednotka Zehnder_ComfoAir_Q_s_klimatickym_modulem_Zehnder_ComfoClime_grafika_domu_foto_zdroj_Zehnder

obr.: Návrh systému komfortního větrání individuálně přizpůsobený každé realizaci nabízí Zehnder zdarma. Zdroj: Zehnder

Pro návrh větrání na míru zdarma se neváhejte obrátit na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Více informací k řešení větrání pomocí Zehnder ComfoClime najdete ve webináři Zehnder: Řízené větrání v RD s chlazením a ohřevem vzduchu novinkou ComfoClime.

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop