Zajímavé realizace dřevostaveb

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 04. červenec 2019 |

Podíl dřevostaveb mezi nově postavenými rodinnými domy v ČR neustále roste. Sníte i vy o vlastní dřevostavbě? Prohlédněte si nejkrásnější moderní montované dřevostavby, které zvítězily v jednotlivých ročnících čtenářské ankety Dřevostavba roku našeho časopisu DŘEVO&stavby od roku 2013 až 2018. Přečtěte si i příběhy, které stojí za vznikem těchto domů na bázi dřeva, jež vám mohou být cennou inspirací pro volbu konstrukce i dodavatele montované dřevostavby.


Moderní roubenka - Na víkendy do Ráje


nejhezci-drevostavba-roku-2013-moderni-roubenka-na-vikendy-do-raje

Najít ideální pozemek, vhodného dodavatele, šikovného architekta, zodpovědný stavební dozor a příjemnou partu dělníků není zrovna lehký úkol. Zvlášť když celou akci koordinujete ze vzdálenosti 100 kilometrů. Přesto se to může podařit. Syntéza všech těchto prvků dala vzniknout krásné roubence v Českém ráji, kterou naši čtenáři zvolili vítězem v anketě Dřevostavba roku 2013 časopisu DŘEVO&stavby.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: Haniš srubové domy s.r.o.


Dřevostavba z vrstveného masivního dřeva - S lesem za zády


nejhezci-drevostavba-roku-2014-drevostavba-z-vrstveneho-masivniho-dreva-s-lesem-za-zady

Navrhnout, vyprojektovat a postavit dřevostavbu je komplexní práce, která vyžaduje dokonalou kooperaci všech zúčastněných. Ideální proto je - a v dnešní době se takový způsob začíná rozmáhat - najít si firmu, která zvládne všechny tyto tři fáze sama. Jak postavit investorovi dům jeho snů, a to ještě v době, kdy je služebně v zahraničí, nám povyprávěl architekt z architektonicko-realizačního ateliéru 3AE Lukáš Pejsar. Tato moderní dřevostavba z CLT panelů zvítězila u našich čtenářů v anketě Dřevostavba roku 2014 časopisu DŘEVO&stavby a zároveň se stala absolutním vítězem ankety Dřevostavba roku 2014.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: 3AE s.r.o / NOVAHOME s.r.o.


Skeletová dřevostavba - Dřevostavba podle feng šuej


nejhezci-drevostavba-roku-2015-skeletova-drevostavba-podle-feng-suej

Lukáš navrhuje i realizuje dřevostavby, navíc v jedné sám bydlel, takže má na kontě již pěknou řádku zkušeností. Dovést nové bydlení k dokonalosti mu tentokrát pomohly také principy z daleké Číny staré tisíce let, které nyní rád využívá i při své práci. Principy feng shui mu zřejmě také přinesly štěstí v podobě vítězství v anketě Dřevostavba roku 2015 časopisu DŘEVO&stavby a titulu absolutní vítěz ankety Dřevostavba roku 2015.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: LUCERN dřevostavby s.r.o.


Netradiční moderní dřevostavba - Dům ve tvaru Y


nejhezci-drevostavba-roku-2016-moderni-drevostavba-dum-ve-tvaru-y

Chceme originálnější dům. Tato věta odstartovala cestu k dřevostavbě, která u nás patří k těm spíše výjimečným. Velkorysost se majitelům vyplatila. Prostor, který architektovi a jeho tvorbě poskytli, vedl k nápadu modelovat dům ve tvaru Y. Ten v sobě geniálně spojil jednotlivé funkční zóny a umožnil majitelům vytvořit příjemný a útulný domov pro sedmičlennou rodinu. Výjimečnost této montované dřevostavby zaujala naše čtenáře natolik, že ji zvolili vítězem v anketě Dřevostavba roku 2016 časopisu DŘEVO&stavby.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: Avanta Systeme spol. s r.o.


Nízkoenergetická skeletová dřevostavba - Do posledního detailu


nejhezci-drevostavba-roku-2017-nizkoenergeticka-skeletova-drevostavba-do-posledniho-detailu

Na začátku máte sen. Sen o domě. Koupíte pozemek a už se vám rýsuje vize nové dřevostavby. S nadšením se vydáte za její realizací, ale v určitý moment zjistíte, že věci musí být jinak. Třeba kvůli místním regulativům. Přicházejí kompromisy a někdy i pochybnosti, zda to má cenu. V tomto příběhu se z plánovaného přízemního domu stal nakonec patrový a z jižní terasy severní... Byl tedy nakonec sen naplněn? V každém případě se tato moderní nízkoenergetická dřevostavba stala vítězem čtenářské ankety Dřevostavba roku 2017 časopisu DŘEVO&stavby.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: LUCERN dřevostavby s.r.o.


Dřevostavba, nulový dům - Seník? A proč ne...


nejhezci-drevostavba-roku-2018-drevostavba-nulovy-dum-senik-a-proc-ne

Je to krása, když si moderní venkovská dřevostavba nenárokuje více, než jí náleží, když architekt dokáže převyprávět příběh původní zástavby bez zbytečné nostalgie, a přitom s typickou regionální pointou. To ocenili i naši čtenáři, kteří tuto dřevostavbu s konstrukcí těžkého dřevěného skeletu, a realizovanou jako nulový dům, zvolili vítězem čtenářské ankety Dřevostavba roku 2018 časopisu DŘEVO&stavby.

Čtěte příběh této dřevostavby a prohlédněte si více fotografií z redakční návštěvy

Realizace: Daniel Petříček – Domy Petříček (v licenci ATREA s.r.o. / DOMY ATREA)

 

Jiří Kuthan

Baví mě vše kolem počítačů a internetu. Od tvorby webů jsem se přesunul k tvorbě obsahu a momentálně pronikám do tajů dřevostaveb, abych věděl, jakou si pro sebe postavit. Pokud právě neladím obsah tohoto webu, utíkám do přírody, kde dobíjím energii při pozorování ptáků.

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop