Nábytek z nahého dřeva: <small>ideální do dřevostavby</small>

Nábytek z nahého dřeva: ideální do dřevostavby

Administrator | Úterý, 25. říjen 2011 | | Aktualizováno Čtvrtek, 27. červen 2019

Přidat na Seznam.cz

Dřevěný nábytek vůbec nemusí vypadat jenom tak, jak jsme všichni celý život zvyklí – hladký dřevěný masiv, naleštěný povrch, krásná dýha. Takhle stále častěji vypadat přestává a bere na sebe podobu novou (spíše staronovou).

Pro inspiraci přitom nechodí do paláců, ale do chalup. Je ještě „dřevěnější", surovější - dřevo vyniká samou svou postatou krásou, strukturou, ušlechtilostí. I obyčejnosti, která je ovšem v daném kontextu neobyčejná. Až provokuje. Pár příkladů? Nemusíme chodit daleko.

dřevěná klnihovna pecl

Jiří Pelcl v centru současného umění DOX

Speciální instalace LUXURY DWELLING Jiřího Pelcla je pražskou premiérou kolekce navržené pro galerii Grosseti na letošní jarní Milano Design Week 2011. Až do 31. října máme ještě možnost obdivovat ji v centru současného umění DOX v Praze 7.

 

Kolekce je uvedena doslova jako „parafráze pojmu "luxus" v dnešním světě posedlém designem". Materiálem exponátů jsou luxusní substance; tak je chápáno i neupravované dřevo.

Profesor Pelcl přibližuje dřevo v ryzí, nejčistší a jedinečné podobě. Knihovna z polínek dřeva je toho příkladem.

Ohlasy Designbloku: křeslo z polínek a nábytek z odřezků dřevostaveb

Křeslo se zásuvkami "DE-COMP-POSITION" mladých interiérových designérů skupiny Protiklady (Marta Havlíčková, Petr Grosman, Martin Grosman) vzbudilo opravdovou pozornost. Opět polínka, kulatina, krása čistého dřeva, dokonalý nápad a vynikající řemeslné zpracování. Dalším exponátem byl třeba stolek ve tvaru pařezu. Vystavovalo interiérové studio Dolce Design.

dřevěné křeslo skupiny Protiklady

Domesi na Design bloku představilo svou novou kolekci Domesi Design, což je nápaditý nábytek z odřezků, které vznikají při výrobě masivních dřevěných panelů. Kdo to nestihl na Designbloku, může se za tímto neobyčejným nábytkem vypravit do Domesi Concept Design v Pulečném u Liberce.

dřevěná skřínka domesi

Vaše komentáře (7)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop