Tisk
Koupelna ve srubu může být originální

Koupelna ve srubu může být originální

Úterý, 15. listopad 2011 |

Přidat na Seznam.cz A nemusí být ošizená, pořád stejná, jedna jako druhá - jak si mnoho lidí myslí vzhledem k tomu, že nás ve srubu zdánlivě omezují kulaté trámy stěn. Naopak – mohou se při zařizování interiéru využít. Obrázky nás přesvědčují, že když se zapojí fantazie a přidá se řemeslný fortel, taková srubová koupelna bude přinejmenším zajímavá. Koupelna ve srubu je vlastně dvojí, v přízemí a v podkroví jiná. Obě se musí vypořádat s dřevem na stěnách a stropu, každá ale s dřevem jiným – zatímco stěny koupelny v přízemí tvoří masivní trámy obvodových stěn (srubovina), stěny koupelny v podkroví bývají podobně jako další místnosti v patře obloženy palubkami. Někdy je palubkový i strop, v jiných případech majitelé volí k prosvětlení místnosti strop bílý. I tak je tady ale hodně dřeva, se kterým musíme při zařizování koupelny počítat.

Sladit dřevo a sanitární předměty dnes není problém

koup_truskDSCF6711KOUPSRUBTptnOdstín dřeva hraje roli při výběru koupelnového nábytku a také sanitárních předmětů, které už dávno nejsou jednobarevné. Stejně jako umyvadlo a vanu můžeme mít pastelovou nebo dokonce dřevěnou, i baterie se už dávno neblyští výhradně naleštěným chrómem, ale módní kartáčované matované hliníkové povrchy se střídají s patinovanými mosaznými a bronzovými odstíny. Navíc se vracejí retro baterie v kombinacích s porcelánem. Takový široký výběr nám pomáhá sladit tyto předměty s odstínem dřeva na stěnách, který je někdy více nažloutlý, jindy spíše béžový.

Kouzlo předstěn

KOUP_srub-sibenicni-vrchKOUP-sibenicni-vrchProti koupelně s palubkami na stěnách, která je subtilnější, je přízemní koupelna vždy vzhledově těžkopádnější, je to malá místnost s jednou nebo dvěma stěnami (podle situování koupelny) ze sruboviny. A aby se na ni přidělaly poličky, umyvadlo a další předměty, je třeba se trochu zamyslet. Objevují se různé nápady a kombinace jako malá desková předstěna, na které je teprve přiděláno umyvadlo. Anebo dokonce celá stěna z obkládaček před stěnou ze sruboviny, která je částečně viditelná. Výsledkem je zvláštní efekt a originální punc.

Vaše komentáře (6)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop