Tisk
CAG: <small>Novinky ze světa dveří</small>

CAG: Novinky ze světa dveří

Michal Babor | Úterý, 26. květen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Jaké dveře a jejich povrchy jsou letos v kurzu? Ty nadčasové! Jste zastáncem moderního bydlení a minimalistického designu, nebo máte naopak rádi klasičtější vybavení svého domova? Ať už patříte do kterékoli skupiny, máme pro vás pár novinek a tipů, které by vám letos neměly uniknout.


Primum Kartacovana dyha sukyLetošní novinkou výrobce dveří, společnosti CAG jsou dveře v povrchu kartáčovaná sukatá dýha. Vypadá krásně a přirozeně, navíc je odolná a vždy originální. Jak uvádí výrobní ředitel a spoluzakladatel CAG Jaroslav Čermák, jde o stoprocentní přírodní silnou dýhu, která je upravována pouze kartáčováním. Díky němu jsou z ní vyčesána jemná a měkká dřevní vlákna a povrch tak získá zajímavý a vždy unikátní povrch s výraznou strukturou.

Kromě standardních tří nabízených odstínů může být povrch následně ošetřen mořením do požadovaného odstínu na přání zákazníka, včetně efektu tzv. staření dřeva. Následně se provádí lakování bezbarvým PU lakem pro zvýšení odolnosti povrchu a uzavření struktury dřeva nebo na přání ekologické olejování a voskování. Dřevo tedy zůstává neporušené a krásně vynikne jeho kresba. Každé dveře jsou díky použití čistě přírodního materiálu a technologickým postupům při výrobě naprosto unikátní. Nerovnoměrná léta, suky, praskliny a další zvýrazněné přírodní defekty dodávají každému kusu nenapodobitelný punc originality.

Nejde ale o jedinou inovaci, kterou si český výrobce dveří pro letošní rok připravil. Jednou z věcí, která může zjednodušit styl vašich dveří, jsou zapuštěné zasklívací a kazetové rámečky u vybraných dveří. Oproti běžně nabízeným standardním lištám ty zapuštěné do plochy vystupují jen cca 2 mm nad povrch dveří. Potěšující také je, že tento typ lišty lze použít u většiny nabízených modelů dveří.

IMG 3845Abychom ale nezůstali jen u dveří: pro odvážnější stavebníky nabízí CAG nyní celohliníkovou zárubeň s ostěním v dekoru dveří, která dodá interiéru punc luxusu a elegance. Lze ji zkombinovat s libovolnými dveřmi a vybrat si můžete buď stříbrný hliník anebo odstín champagne. Kontrast lesklého kovu s dřevěným ostěním a dveřmi vypadá velmi efektivně a je určitě originální.

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop