5 tipů, jak zařídit ložnici v dřevostavbě podle feng shui

5 tipů, jak zařídit ložnici v dřevostavbě podle feng shui

Lucie Němcová | Pondělí, 28. listopad 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Ložnice v čele s postelí má ve feng shui zvláštní význam. Jedná se o místo, kde se po celém dni přes noc „nabíjíme". Nedovoluje-li naše ložnice životodárné energii přirozeně plynout, je velmi pravděpodobné, že budeme trpět problémy s nespavostí či s nekvalitním spánkem. Ráno se můžeme cítit unavení a neodpočatí. Velmi senzitivní k vnímání prostoru celkově a tudíž i k nesprávnému umístění ležení jsou děti. Chybný výběr postele spolu s nevhodným uložením v prostoru může u dětí vést k nočním můrám.

1. Dál do domu

Čím dále od vstupu umístíte manželskou ložnici, tím pozitivněji vás bude tento pokoj ovlivňovat. Pokud byste měli ložnici příliš blízko vchodovým dveřím, může tím manželství či partnerství trpět a rovněž mohou vznikat poruchy spánku.

2. Pouze jedna funkce

DSC 0618_foto NOVOdesignLožnice by měla sloužit pouze odpočinku a partnerskému soužití, měli bychom tedy dbát na to, aby tato základní funkce nebyla ničím narušována. Z toho důvodu se snažte nekombinovat její prostor s dalšími funkcemi typu pracovna, knihovna s křeslem nebo cvičební kout.

 

3. Raději bez elektroniky

Velmi nežádoucí je veškerá elektronika. Televize do ložnice v žádném případě nepatří. Snažte se omezit elektroniku na minimum, kromě nežádoucího elektromagnetického záření se jedná o rušivé elementy, které brání kvalitnímu odpočinku i harmonii vztahu.

4. Bezpečné místo pro postel

01 Ložnice 102 Ložnice 2Umístění postele by mělo být vzhledem k dispozici pokoje „bezpečné". To znamená, že vidíte na dveře a za vámi je ideálně celistvá stěna bez oken. Postel by nikdy neměla být v přímé linii s dveřmi. Postel by měla být rovněž ukotvena – ideálně přiražena čelem ke zdi a nabízet pohodlný přístup z obou stran.

 

5. Doplňky ve dvojici

P04a DSC9308-Panoro podporu vztahu vybavujte ložnici dvojitými prvky (dva noční stolky, dvě lampičky, dvě svíčky a podobně). Pro ložnici použijte tlumené barvy a tóny, měkké materiály a jemné dekory. Vášeň je možné podpořit červeným či fialovým detailem nebo také zvířecím vzorem, avšak vždy s nimi v ložnici šetříme. 

 

Mohlo by vás zajímat:

Umístění domu na pozemku - feng šuej
 
baubiologie - interiér dřevostavby
 

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop