Tisk
WOODPLASTIC: <small>Krásná terasa bez námahy </small>

WOODPLASTIC: Krásná terasa bez námahy

Lucie Němcová | Úterý, 19. březen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Je v létě zahrada vaším druhým domovem? Nedokážete si představit léto bez grilování a posezení venku s rodinou a přáteli? Toužíte po terase snů, ale odrazuje vás vidina šednoucího dřeva, neustálé údržby, třísek a krátké životnosti? Potom se seznamte s materiálem woodplastic®.

 

Woodplastic® je unikátní materiál, který není třeba natírat ani mořit. Je krásný na pohled a velmi příjemný na dotek. Nevytváří třísky a neklouže, je odolný vůči mrazu, UV záření, slané i chlorované vodě. Neobsahuje škodlivé PVC a je 100% recyklovatelný. Záruka na tento materiál může být až 25 let.

950x750 4 kopie950x750 9 kopie950x750 5

 

                                                                        

Více informací o materiálu WPC.

Historie materiálu woodplastic® sahá do Severní Ameriky, kde byl před více než 30ti lety započat jeho vývoj. Cílem bylo vytvořit materiál, který si zachová kladné vlastnosti dřeva, bude trvanlivý a nenáročný na údržbu. Jedná se o směs dřeva a polymeru (60 procent/40 procent). Dřevní složka pochází z obnovitelných lesů, polymer (HDPE) je zdravotně naprosto nezávadný a velmi odolný. Woodplastic® materiál je vhodný především na terasy k rodinným domům, k bazénům, na balkony, dětská hřiště, chodníky, schody, lavičky, květináče, přístavní mola či různé exteriérové komerční prostory.

950x750950x750 6950x750 3

 

 

 

Vzhledem k vynikajícím vlastnostem materiálu se na trhu objevuje stále více společností, které vyrábějí podobné produkty z wpc (wood plastic composite = obecný název pro kompozitní materiály ze dřeva a plastu). Převážná většina pochází z Číny, kde jen za poslední rok začalo více než 300 firem v tomto oboru podnikat a terasová prkna vyrábějí např. z papíru, rýže, recyklátů, PVC apod. Složení materiálu je velice důležité s ohledem na jeho mechanické vlastnosti a trvanlivost. Nekvalitní složky způsobí kroucení, rozpadání či šedivění.

2Dalším důležitým aspektem je, zda jsou prkna dutá či plná. Prkna s dutým profilem je nutno vždy spádovat, aby se v nich neudržovala voda a nezačala tak zevnitř plesnivět. Jsou náchylnější k poškození a mohou mít výrazně kratší trvanlivost (viz obrázek).

 

950x750 11950x750 8 950x750 12

 

 

 

 

Výhradním dovozcem kvalitních woodplastic® materiálů pro Českou republiku je společnost WPC-Woodplastic®. Na trhu je již šestým rokem a za tu dobu zrealizovala více než 5.000 teras (cca 50.000m2).

3 kopie kopiePřijďte se o kvalitách originálních woodplastic® terasových prken přesvědčit do Terasového centra v Praze 10, Štěrboholích, kde sami posoudíte vlastnosti například terasy po 6 letech v exteriéru. Materiál je bez jakýchkoli nátěrů stále krásně barevný a kvalitní. Připraven je zde profesionálně vyškolený personál, který vám poradí s výběrem, montáží, či nabídne realizaci terasy na klíč.

4 kopie

Připravte se na sluníčko! Využijte předsezónní First minute nabídky a pořiďte si do 31.3.2013 terasu s kotvícím příslušenstvím zdarma (nerezové startovací klipy, základní i dvojité včetně vrutů). Sleva se týká prken Silva, Silva natur, Silva hladká, Silva Profi, Silva Step a EMO. Dle velikosti terasy můžete dosáhnout slevy až 12%.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (5)

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop