Tisk
Dřevěné posezení pod lipami

Dřevěné posezení pod lipami

Helena Petáková | Pondělí, 08. červenec 2013 |

Přidat na Seznam.cz

V Dubnici u Krnova dostal místní obecní úřad spolu s občanským sdružením Jadernička dobrý nápad. Letos v květnu upořádaly pod odborným vedením šestidenní kurz tradičního tesařského řemesla, během kterého účastníci vyrobili tesařskými technikami - za použití celodřevěných spojů bez kovového spojovacího materiálu - dva stoly a čtyři lavice z masivního dřeva.

IMG 5088IMG 4952Účastníci byli velmi šikovní, vyzkoušeli si ruční tesání širočinou, hoblování hoblíkem uběrákem, práci na celodřevěných spojích s dlátem, dlátovkou, dřevěnou paličkou a dalšími tesařskými a truhlářskými nástroji.

IMG 5132 kopieIMG 5076Celý projekt se v daném čase podařil a venkovní posezení pod lipami před kostelem bude sloužit jak místním pro společné setkávání, tak náhodným kolemjdoucím pro příjemný odpočinek. Kurzu se zúčastnili obyvatelé obce i zájemci o řemeslo z celé republiky. Projekt byl financován z účastnických poplatků, z grantu a z obecního rozpočtu.

IMG 4939IMG 4940Zájemců bylo více než projekt umožňoval, aby měl každý své nářadí pro samostatnou práci, a tak je v plánu další kurz v roce 2014, pokud se opět podaří sehnat finanční prostředky. Během něj by se měla v rámci dvou týdnů vyrobit roubená autobusová zastávka namísto staré plechové.

IMG 5178IMG 5219 kopie

 

 

IMG 5473 kopieIMG 5262 kopiePokud jsme vám poskytli inspiraci pro uspořádání podobného projektu ve vaší obci - více informací najdete na www.roubenkyasruby.cz.

IMG 5102

 

IMG 5056Text a foto Ing. Robert Malý.

 

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop