Tisk
Co dělají Češi v létě? Rekonstruují!

Co dělají Češi v létě? Rekonstruují!

Dagmar Čechová | Středa, 17. září 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Počet českých domácností, které během léta rekonstruují své bydlení, stále přibývá. Lidé modernizují především kuchyně, koupelny a bytová jádra, mění okna, zateplují či pořizují novou střechu. Při rekonstrukcích kladou důraz zejména na úsporu energií.

koupelna zeman2Počet stavebních a rekonstrukčních prací během léta vzrůstá. Stálé letní počasí umožňuje realizovat nejen vnitřní, ale i venkovní rekonstrukce. „Během léta je skutečně poptávka po úvěrech na rekonstrukce vyšší než v zimních měsících. Dá se říct, že přibližně o 60 až 80 %," řekla Jitka Jechová, mluvčí Raiffeisen stavební spořitelny. Pro výše zmíněné účely je totiž úvěr od stavební spořitelny mnohem výhodnější než běžný spotřebitelský úvěr v bance. „Lidé tak mohou ušetřit i několik desítek tisíc," dodala Jechová.

rekonstrukce střešního pláště fermacellV tuzemském stavebnictví lze určitý nárůst spatřit již od začátku letošního roku. Slabá zima, kterou doprovázely mírné klimatické podmínky, totiž umožnila stavbařům pracovat v podstatě bez omezení. „Na zvyšující se poptávku má rovněž výrazný vliv zlepšující se situace v průmyslu, rostoucí ochota obyvatel realizovat své investiční záměry a jejich důvěra ve vlastní schopnost dostát svým finančním závazkům," uvedl Pavel Ševčík, výrobní ředitel Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

izolace Korek JelínekPodle ČSÚ meziročně vzrostl index stavební produkce za leden až květen o 5,9 %. „Rok 2014 přinesl v oblasti ekonomiky a tím i průmyslu a stavebnictví nadmíru dobrá čísla. Počet stavebních zakázek stavebních podniků s 50 a více zaměstnanci ve 2. čtvrtletí 2014 meziročně vzrostl o 3,3 %," popsal Pavel Ševčík. Ke konci 2. čtvrtletí 2014 se situace ještě zlepšila. Velkou část poptávky tvoří právě rekonstrukce, u nichž není tak velká administrativní náročnost jako u nových projektů.

zdroj: Mediajournal

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Rekonstrukce”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop