Tisk
Skanzen ve Finsterau okouzluje starými dřevostavbami Bavorského lesa

Skanzen ve Finsterau okouzluje starými dřevostavbami Bavorského lesa

Čtvrtek, 13. říjen 2011 |

Přidat na Seznam.cz Na jižních stráních bavorské horské vesnice Finsterau kousek za hranicí stojí populární skanzen selské architektury Bavorského lesa. Z původních míst sem byly přeneseny chalupy, statek, kovárna, zájezdní hostinec nebo kaplička. Dřevěné domy se starou patinou i předměty všedního dne dokumentují těžký život horalů v Bavorském lese v minulých staletích. Selské jizby, půdy i přístěnky jsou plné nábytku, nářadí a předmětů, které patřily k venkovskému životu dávných časů..

Krása starého dřeva

Fotografie820Fotografie827Staré opracované dřevo se před námi zjevuje ve všech podobách a na různých letitých dřevostavbách. Dřevěná je kovárna, statek, stodoly, zvonička, včelín na louce, vyřezávané štíty domů, chaloupky, špýchar i pozoruhodný lesní domek. Ten má kuriózní obložení stěn z obrovských kusů smrkové kůry.

Oživlá historická ves

Fotografie847Fotografie864Ve skanzenu se pořádají výstavy, tradiční venkovské slavnosti, svátky i trhy, předvádějí se zapomenutá řemesla. Nyní můžete skanzen ještě navštívit do konce října. Potom se opět - vánočně vyzdobený - otevře 26. prosince, kdy tady návštěvníci mohou strávit hezký vánoční den. V muzejním hostinci Ehrn, původním starém zájezdním hostinci, bude jistě chutnat svařené víno i vánoční cukroví. Hosté přitom mohou sledovat ukázky ručních prací.

Cesta do skanzenu

Fotografie862Z Kvildy je možné jet autobusem do Bučiny a přejít hranici. Za ní se pokračuje německým autobusem, který zastaví přímo před skanzenem. Z Kvildy do Finsterau můžete dojít i pěšky nebo na běžkách. Autem od hranice ze Strážného je to asi 20 kilometrů. Více o skanzenu i zajímavostech v jeho okolí si můžete přečíst v příštím čísle časopisu Sruby&roubenky.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop