Tisk
Voda není nepřítel

Voda není nepřítel

Petr Houška | Úterý, 17. červenec 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Ať už je pozemek svažitý či v dosahu vody, dřevostavbu lze postavit prakticky kdekoliv - je však třeba vše promyslet a obrátit se na odborníky, někdy je nutný třeba i geologický posudek.

Nedávno zde byla prezentována stavba vetknutá do hráze rybníku, nyní to bude bungalov u jezírka od Ing. arch. Smoly, který nám stavbu osobně představí.

Na cihelně

Bukov Smola 2Bukov Smola 3Stavba rozlehlého bungalovu je založena na rovinatém zasypaném pozemku bývalé cihelny v Bukově – Skoroticích na předměstí Ústí nad Labem. Stavba obytné části má půdorys čtverce o rozměrech 12 x 12 metrů – zastřešuje jí stanová střecha a do interiéru přinášejí světlo trojúhelníkové vrchlíky – to jsou typické prvky pro můj patentovaný konstrukční systém rodinných domů KADET ®. Tento systém umožňuje v průběhu užívání stavby změnu nejen dispozic, ale hlavně bezproblémový nárůst stavby o další nejen obytné části dle aktuálních potřeb uživatelů domu.

Bukov Smola 4Vzhledem ke špatnému geologickému podloží bylo nevyhnutelné celou stavbu založit na širokých betonových patkách – na nich spočívá dvojitý zaizolovaný podlahový nosný rošt. Tím tedy pod domem vznikl kontrolovatelný průvzdušný prostor. Vrchní stavba byla provedena na místě fošnovým systémem two–by-four který nepotřebuje žádnou těžkou techniku na dopravu ani pro montáž. Fasáda má probarvenou omítku a doplňuje jí čím dále oblíbenější obklad modřínovým dřevem, které nepotřebuje nátěr ani impregnaci díky vysokému obsahu pryskyřic.

Bukov Smola 5Okolí domu bylo vyprojektováno zahradním architektem - po dvou schůdcích z kryté terasy domu se vstupuje do rozsáhlého koupacího jezírka mající břehy vyskládány z vybraných kamenů. Při výstavbě domu nebylo nutno počítat s případnou mírně zvýšenou vlhkostí vzduchu od jezírka – hodnota je zanedbatelná. Stavba je vybavena v dnešní době nepostradatelným systémem teplovzdušného vytápění a řízeného větrání s rekuperací tepla a vzduchovým zemním výměníkem. Jako doplňkový zdroj tepla a živého ohně byla zvoleny klasická krbová kamna.

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop