Tisk
30 dřevostaveb v jeden den

30 dřevostaveb v jeden den

Michal Babor | Středa, 22. duben 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Chcete stavět dřevostavbu a chcete vědět, jak se v domě na bázi dřeva žije? Potřebujete konkrétní informace? Chtěli byste se na něco zeptat přímo výrobce? Pak si rezervujte v kalendáři tuto sobotu, 25. dubna. V 10 hodin se totiž v rámci akce Den dřevostaveb otevře v celé České republice kolem 30 vzorových a referenčních domů členů Asociace dodavatelů montovaných domů(ADMD). Den otevřených dveří tuzemských dřevostaveb se tak stane pro širokou veřejnost vhodnou příležitostí seznámit se s kvalitními a moderními nízkoenergetickými domy na bázi dřeva, s jejich konstrukcí, vlastnostmi a se samotnou technologií výstavby.

Podívejte se, kde je nejbližší otevřená dřevostavba

DD2015 1Smyslem akce bud co nejpodrobněji přiblížit moderní dřevostavby, jejich konstrukci, vlastnosti a samotnou technologii výstavby. Den dřevostaveb 2015 tak umožní každému zájemci si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují, například o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domácí technikou apod.

Návštěvu dřevostaveb v Brně lze spojit s veletrhem

DD2015 3Jedním z míst, kde bude sobotní Den dřevostaveb probíhat, bude i Centrum vzorových domů v Brně, které je celoročně otevřeno v rámci Národního stavebního centra na Bauerově ul. 10 u brněnského výstaviště. Kromě návštěvy vzorových domů je navíc pro ně připraveno také individuální odborné poradenství v oblastech, jako je výstavba dřevostaveb od A do Z, úsporné vytápění tepelnými čerpadly, výstavba a údržba bazénu či financování nového domu hypotečním úvěrem. V Brně bude v sobotu 25. dubna končit trojlístek veletrhůMezinárodní stavební veletrh IBF, veletrh DSB (Dřevo a stavby Brno) a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a návštěvníci veletrhů tak budou mít ideální příležitost podívat se i do vzorových dřevostaveb v NSC.

Dřevostavba na vlastní kůži, tablet a předplatné k tomu

Zpestřením sobotního programu bude i soutěž o tablet, která bude probíhat na facebooku ADMD: stačí se v sobotu dne 25. 4. 2015 vyfotit u některého ze vzorových domů členů ADMD, který soutěžící navštíví, a poslat do konce dubna foto s kontaktem na mailovou adresu ADMD.
Při návštěvě jakékoliv dřevostavby zahrnuté do akce Den dřevostaveb 2015 můžete získat kromě toho předplatné časopisu Dřevo&Stavby na jeden rok zdarma.
Podrobné informace o soutěži.

Jak si vedou dřevostavby?

DD2015Podíl dřevostaveb na trhu, z pohledu počtu realizovaných rodinných domů, od poloviny devadesátých let kontinuálně roste, zatímco celkový počet všech nově zahajovaných staveb rodinných domů od roku 2008 klesal. V loňském roce lze hovořit o zastavení tohoto trendu.

Rok

Rodinné domy
dokončené v ČR celkem

Dřevostavby
dokončené v ČR
Podíl dřevostaveb
na trhu rodinných domů
v ČR (%)
1999 8 251 92 1,12
2002 11 499 159 1,38
2005 13 231 384 2,90
2008 19 211 1 008 5,25
2014 13 506 1 246 9,23

 

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop