Tisk
Dřevostavba v kanadském stylu: <small>Symfonie pro dub a cedr</small>

Dřevostavba v kanadském stylu: Symfonie pro dub a cedr

Michal Babor | Pátek, 09. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Jezerco Lac Clair nedaleko národního parku Mauricie je vyhledávanou rekreační lokalitou kanadského Québecu. Křišťálově čisté jezero obklopené kopcovitým okolím porostlým smíšeným lesem je zároveň dominantou výhledu z víkendového domu postaveného na jeho břehu. Pojďte s námi nahlédnout dovnitř!

Vysoká dřevostavba u jezera

Chata přezdívaná "vysoký dům" (La Maison Haute) byla navržena na náhorní plošinu uprostřed prudkého kopce, aby podporovala nejen vzájemné soužití svých obyvatel, ale také bezprostřední kontakt s okolím. Přesto, že na první pohled působí dřevostavba kompaktním, uzavřeným dojmem, prostory v jednotlivých podlažích spolu komunikují prostřednictvím průhledů a nabízejí úchvatný výhled na stromy v lese – od jejich pat až po koruny, mezi nimiž prosvítá stříbřitá hladina jezera.

02 lac_Clair-22lac Clair-2608 lac_Clair-19
Dřevostavba + výhled na jezero + krb = dokonalost

Impozantnímu výhledu je vše podřízeno také v krbové místnosti propojené s hlavní budovou zastřešeným atriem – dvě stěny jsou plně prosklené a strohé vybavení nerozptyluje pozornost pozorovatele.

07 lac_Clair-706 lac_Clair-1403a lac_Clair-17

Pierre Thibault
architekt
Chovám nekonečnou úctu k přírodě. Každá krajina mě vede, trávím na místě, kde se bude stavět dům, mnoho času, musím prostředí pochopit. Nakonec se nechám krajinou prodchnout a vidím i za zeď. Jsem rád, že majitelé mají pocit, že v jejich domě je více prostoru než ve skutečnosti.

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop