Tisk
Koski - digitální hra s dřevěnými kostkami

Koski - digitální hra s dřevěnými kostkami

DAS | Čtvrtek, 07. září 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Václav Mlynár zkombinoval fyzickou a digitální hru ve stolní hře s názvem Koski. Navržený způsob hry kombinuje pro děti tolik oblíbený digitální svět se stolní hrou.

Děti spojují jednotlivé kostičky v reálném prostředí tak, aby vytvořily strukturu, do které může proniknout některý z virtuálních znaků.

koski-board-game vaclav-mlynar_royal-college-of-art-graduate_dezeen_936_3

Sestavené bloky jsou zachyceny na obrazovku pomocí kamery iPadu a aplikace, který využívá technologie rozpoznávání objektů, rozšiřuje objekt o další detaily, jako například strom, žebříky anebo vodopády.

Prostřednictvím tohoto mechanismu se děti mohou aktivně podílet na budování až pohádkově složitých světů.

koski-board-game vaclav-mlynar_royal-college-of-art-graduate_dezeen_936_12

Mlynář původně navrhl Koski jako jednu hru, ale vidí potenciál této technologie v rozšíření na platformu pro více her s odlišnými pravidly a prostředím.

koski-board-game vaclav-mlynar_royal-college-of-art-graduate_dezeen_936_8


 


Studio deFORM

Hra KOSKI je studiovým projektem studia deFORM, který začal jako závěrečná práce Václav Mynára na Royal College of Art v Londýně, kde Václav Mlynár a Jakub Pollag studovali. Studio deFORM bylo založeno v roce 2011 v Praze, v roce 2014 se jeho aktéři se všemi aktivitami přesunuli do Londýna. Práce studia jsou zaměřeny na návrh produktů a interakcí, interiérovou a výstavní architekturu a kreativní reklamu. Mezi klienty studia deFORM patří velké značky jako NIKE, HEINEKEN, ELECTROLUX, TON nebo BOTAS 66 a jejich výrobky lze nalézt pod značkami jako HEM, LASVIT, BOMMA, KRUST a další.


www.studiodeform.com

www.koskigame.com

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop