Tisk
Kostky na hraní ze zbytků dřeva jsou nabarveny borůvkami, cibulí nebo třeba zelím

Kostky na hraní ze zbytků dřeva jsou nabarveny borůvkami, cibulí nebo třeba zelím

Jindřiška Kleknerová | Pátek, 22. září 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Tyto veskrze přírodní kostky vyrobili ve Švédsku, vlastně je vytvořil mladý švédský pár jen tak mimochodem u studia průmyslového designu. Všechny kostky jsou jedinečné, žádnou nenajdete na světě dvakrát. Každá z jejich ploch umožňuje její postavení na vrchol některé z dalších kostek a mohou být vyváženy tak, aby tvořili křivolaké věže.

Jako materiál je použito dřevo z břízy, borovice nebo dubu, vše je nabarveno zcela přírodně – namáčením do borůvkové šťávy, červeného zelí a řepy, cibule, malin, kari... Finální úprava je provedena včelím voskem nebo olivovým olejem.

Snego-building-blocks design_dezeen_936_10

Výsledný efekt již na pohled příjemných a klid navozujících částeček vznikl po hodinách experimentování a hraní, jak říká Gabriella Rubin.

Snego-building-blocks design_dezeen_1568_5-1024x731Snego-building-blocks design_dezeen_936_0titul

Myšlenkou tvůrců bylo vyrobit kostky, které umožňují dospělým i dětem hru, která není zaměřena na získání konkrétního výsledku nebo cíle. „Neexistují žádná pravidla a ani žádné správné nebo nesprávné použití", říká dále Rubin.

Snego-building-blocks design_dezeen_936_6Snego-building-blocks design_dezeen_936_8

Tvůrci spolupracují se švédským sociálním podnikem a doufají, že se jim časem podaří vytvořit dodavatelský řetězec, který bude využívat zbytkové dřevo a jídlo.

Více o Snego

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop