Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Zajímavosti

Tisk
Kostky na hraní ze zbytků dřeva jsou nabarveny borůvkami, cibulí nebo třeba zelím

Kostky na hraní ze zbytků dřeva jsou nabarveny borůvkami, cibulí nebo třeba zelím

Jindřiška Kleknerová | Pátek, 22. září 2017 |

Tyto veskrze přírodní kostky vyrobili ve Švédsku, vlastně je vytvořil mladý švédský pár jen tak mimochodem u studia průmyslového designu. Všechny kostky jsou jedinečné, žádnou nenajdete na světě dvakrát. Každá z jejich ploch umožňuje její postavení na vrchol některé z dalších kostek a mohou být vyváženy tak, aby tvořili křivolaké věže.

Jako materiál je použito dřevo z břízy, borovice nebo dubu, vše je nabarveno zcela přírodně – namáčením do borůvkové šťávy, červeného zelí a řepy, cibule, malin, kari... Finální úprava je provedena včelím voskem nebo olivovým olejem.

Snego-building-blocks design_dezeen_936_10

Výsledný efekt již na pohled příjemných a klid navozujících částeček vznikl po hodinách experimentování a hraní, jak říká Gabriella Rubin.

Snego-building-blocks design_dezeen_1568_5-1024x731Snego-building-blocks design_dezeen_936_0titul

Myšlenkou tvůrců bylo vyrobit kostky, které umožňují dospělým i dětem hru, která není zaměřena na získání konkrétního výsledku nebo cíle. „Neexistují žádná pravidla a ani žádné správné nebo nesprávné použití", říká dále Rubin.

Snego-building-blocks design_dezeen_936_6Snego-building-blocks design_dezeen_936_8

Tvůrci spolupracují se švédským sociálním podnikem a doufají, že se jim časem podaří vytvořit dodavatelský řetězec, který bude využívat zbytkové dřevo a jídlo.

Více o Snego

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?