Tisk
Hotel De Botanica - první hotel jako pasivní dřevostavba v Holandsku

Hotel De Botanica - první hotel jako pasivní dřevostavba v Holandsku

Redakce | Pátek, 24. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Hotel Estate Huize Bergen je původní sídlo v anglickém stylu, umístěné uprostřed krásného parku v zalesněné krajině. V první fázi revitalizace areálu, která byla úspěšně dokončena v roce 2017, došlo k výstavbě nového hotelu De Botanica, inspirovaného tropickým skleníkem, ležícím nedaleko.

Cílem návrhu bylo nenarušit autentickou atmosféru starého sídla a krásné krajiny, ale spíše vytvořit dialog mezi historickou budovou a moderním domem.

Hotel De Botanica, realizovaný, jako první hotel v Holandsku, v pasivním standardu, si zakládá na používání přírodních materiálů a principech trvale udržitelného rozvoje.

Fasáda z neošetřeného modřínového obkladu, okna s širokými rámy z dřeviny iroko a arkýře z pozinkového plechu za sebou ukrývají 39 pokojů s luxusním zařízením na míru – uplatňuje se zde dubové dřevo, zakázkové tapety s motivy tropických květin, k tomu speciálně navržená svítidla a široké parapety, které přímo vybízejí k tomu, aby se návštěvník pohodlně uvelebil a nahlédl do zahrady.

hotel-de-botanica-drevostavba-v-pasivnim-standardu-exterierhotel-de-botanica-drevostavba-v-pasivnim-standardu-interierhotel-de-botanica-drevostavba-v-pasivnim-standardu-interier2

 

Autor a foto Jeanne Dekkers Architectuur

 

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop