Dům na bázi dřeva

Dřevostavby ve světě

Dům svépomocí si postavili z odpadu, šrotu a opotřebovaných věcí

Redakce | Pátek, 21. leden 2022

Dům svépomocí si postavili z odpadu, šrotu a opotřebovaných věcíUprostřed nehostinných slanisek Nové Anglie na severovýchodě USA si nekonvenčně smýšlející rodina rozhodla postavit ještě netradičnější rodinné stavení. A to i za cenu, že jejími sousedy nebude nikdo jiný než kojoti, vysoká zvěř a lišky, které zde večer co večer dávají dobrou noc.


Líbil se Vám článek?
 

Za svůj nový domov si vybrali zchátralou stodolu, kterou poctivě zrekonstruovali. Její proměna vás překvapí

Michal Babor | Pátek, 18. prosinec 2020

Za svůj nový domov si vybrali zchátralou stodolu, kterou poctivě zrekonstruovali. Její proměna vás překvapíPostavit nový dům na zelené louce, čti na parcele v příměstském satelitu, není žádný kumšt. Každý architekt vám potvrdí, že skutečnou výzvou jsou netradiční řešení a architektonické špeky - třeba vestavba do úzké proluky, prudce svažitý pozemek nebo rekonstrukce pro náročné klienty. To byl i případ anglických architektů Davida Liddicoata a Sophie Goldhill, autorů jedné z nejoceňovanějších konverzí historické budovy.


Líbil se Vám článek?
 

Tato nově postavená dřevěná přístavba je zajímavá nejen svým tvarem, ale i příběhem, který za ní stojí

Redakce | Sobota, 12. září 2020

Tato nově postavená dřevěná přístavba je zajímavá nejen svým tvarem, ale i příběhem, který za ní stojíZ rubriky nástavby a přístavby představujeme originální dřevěné rozšíření rodinného domu v Norsku, které balancuje na hraně toho, co je ještě v rámci zažitých stavebních předpisů akceptovatelné.

 

Bezbariérová dřevostavba s ložnicí pod eukalyptem vznikla za nepříjemných okolností

Redakce | Pátek, 14. srpen 2020

Bezbariérová dřevostavba s ložnicí pod eukalyptem vznikla za nepříjemných okolnostíRomantická minimální zahrádka britského cihlového domu se pro majitelku stala nedosažitelným snem ve chvíli, kdy skončila na invalidním vozíku. Problém jak překonat uskočený kus pozemku, který uhýbal nejnižšímu podlaží, vyřešila originálně. Na části zahrady si architekty ze studia 6A Arcitects nechala vybudovat rozšíření stávajících obytných prostor, přemosťujících terénní nerovnost.

 

Modulární dřevěná chata s neobvyklým tvarem střechy dokonale pasuje na horský vrchol i k jezeru

Dana Jakoubková | Pátek, 07. srpen 2020

Modulární dřevěná chata s neobvyklým tvarem střechy dokonale pasuje na horský vrchol i k jezeruKdyž se řekne norský přístřešek pro turisty, představím si tři dřevěné stěny, mezi nimi dvě pryčny, na střeše vřes a pro zahřátí malé ohniště před otevřeným vchodem. Pod taktovkou designérského studia Snøhetta se ale takový „gapahuk", jako vzor pro modulární chatu, může výrazně proměnit. I za použití současných technologií a inovativního přístupu lze dostát environmentálním trendům, a zůstat přitom věrný skandinávské tradici.

 

Na okraji nejkrásnějšího souostroví na světě koupili ostrůvek, a na něm postavili zcela soběstačnou dřevostavbu

Dana Jakoubková | Pátek, 31. červenec 2020

Na okraji nejkrásnějšího souostroví na světě koupili ostrůvek, a na něm postavili zcela soběstačnou dřevostavbuV labyrintu Národního parku Archipelago na jihozápadě Finska se koupe více ostrovů než kdekoli na světě. Otevřené moře, nostalgická scenérie krajiny i svěží lesy – ekosystém pravidelně „zametaný" mořskými větry poskytuje prostředí pro četné živočišné a rostlinné druhy i člověčí duše, které touží po naprostém klidu a autonomii. Není divu, že si na okraji nejkrásnějšího souostroví na světě zakoupili dva designéři studia Bond Creative Agency ostrůvek a na něm postavili zcela soběstačný letní dům.

 

Po dvanácti letech uvažování si na skalnatém kopečku postavili malou dřevostavbu zapuštěnou do země

Michal Babor | Úterý, 28. červenec 2020

Po dvanácti letech uvažování si na skalnatém kopečku postavili malou dřevostavbu zapuštěnou do zeměKulturní krajina polí, luk, plotů, jasanů a potoků. Krajina v malém měřítku s domáckou atmosférou, krajina, kde všechno, co se stane, nese žlutý nádech. Na jaře květy blatouchů, v létě lány obilí, na podzim vodopády uschlého listí a v zimě záblesky žlutě zářícího lišejníku na šedých kmenech jasanů. Uprostřed toho dům jako vstupní práh do krajiny, pokorný, subtilní – a žlutý.

 

Na malém čtvercovém pozemku si postavili netradiční pasivní dům z šesti dřevěných buněk

Dana Jakoubková | Pondělí, 27. červenec 2020

Na malém čtvercovém pozemku si postavili netradiční pasivní dům z šesti dřevěných buněkJe možné levně a rychle postavit téměř pasivní dům na malé parcele a tak, aby stromy v jejím středu zůstaly nedotčené? Obejde se dům bez nuceného větrání a vytopí jej jednokilowatový radiátor? Bude vůbec takový dům skýtat dostatek komfortu pro čytřčlennou rodinu? Mnoho otázek, jedna odpověď – ano.

 

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop