Dům na bázi dřeva

Dřevostavby ve světě

Zvenku stará stodola, uvnitř nečekaný luxus. Víkendový dům pro odpočinek od starostí všedního života

Michal Babor | Úterý, 03. prosinec 2019

Zvenku stará stodola, uvnitř nečekaný luxus. Víkendový dům pro odpočinek od starostí všedního životaŽijeme v době přebytku. Nikdy dříve v historii člověk nevlastnil tolik věcí a neměl se tak dobře, jako právě nyní. Stačí si jen uvědomit, že v podstatě každý z nás má střechu nad hlavou, dostatek potravin i zábavy. Přesto náš život utváří neustálá snaha mít stále víc. Luxus dnes nespočívá v dostatku peněz nebo hmotných statků. Skutečný luxus současnosti představují úplně obyčejné věci: spánek, relaxace, kvalitní potraviny. Uvědomil si to i Rakušan Dietmar Silly a přišel s filozofií, kterou nazval PURESLeben neboli ryzí život.

 

Dům ze dřeva, skla a kamene pro milovníky přírody a soukromí má les doslova na prahu dveří

Dana Jakoubková | Pátek, 29. listopad 2019

Dům ze dřeva, skla a kamene pro milovníky přírody a soukromí má les doslova na prahu dveříOdlehlý dům v malebném mexickém regionu Valle de Bravo navrhlo studio CC Arquitectos jako promyšlený soubor materiálů a designu, směřující k přirozené integraci bydlení do prostředí lesa. Otevřené prostory a strukturální volba místně získaného zvětralého kamene a dřeva přispívají k důvtipnému přechodu života v domě ven do přírody a zároveň vytvářejí živou zkušenost z pocitu uzemnění a klidu domova.

 

Když je zdravé bydlení prioritou: S bratry postavil dřevostavbu bez použití kovu, lepidel a fólií

Michal Babor | Středa, 27. listopad 2019

Když je zdravé bydlení prioritou: S bratry postavil dřevostavbu bez použití kovu, lepidel a fóliíChristoph, Matthias a Stefan Möslovi jsou bratři a všichni stavaři: v jejich bratrském podniku m3-ZT fungují jako architekt, stavbyvedoucí a statik. Že takové spojení funguje dokonale, dokazuje nejen realizace kotelny na biomasu oceněná v prestižní rakouské soutěži Holzbaupreis, ale i vícegenerační rodinná dřevostavba postavená pro jednoho z bratrů v solnohradském Abersee.

 

Inspirace z Rakouska: vítězná minimalistická dřevostavba s bohatým prosklením a masivní střechou

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 03. říjen 2019

Inspirace z Rakouska: vítězná minimalistická dřevostavba s bohatým prosklením a masivní střechouZajímá vás, jaké dřevostavby se staví v sousedním Rakousku? Podívejte se s námi na jednu oceněnou dřevostavbu z vrstveného masivního dřeva (CLT panelů), která se nachází nedaleko Lince.

 

OBRAZEM: Dřevostavba jako moderní ruské panství

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 12. září 2019

OBRAZEM: Dřevostavba jako moderní ruské panstvíDvě mladé ruské architektky navrhly pro pětičlennou rodinu moderní venkovskou dřevostavbu, která evokuje zašlou slávu ruských panství. Jeho moderní pojetí vám přiblížíme na fotografiích v tomto článku.

 

Dřevostavba, která čelí záplavám KAŽDÝ rok

Redakce | Pátek, 22. březen 2019

Dřevostavba, která čelí záplavám KAŽDÝ rokPřed nějakým časem jsme vám přinesli článek o dřevostavbách u vody, nebo přímo na vodě. Je ale rozdíl, když vám a vaší dřevostavbě hrozí "pouze" 50letá nebo 100letá voda, a tím, když čelíte záplavám každý rok. Jaké to je mít svůj dům postavený v záplavové oblasti, kterou každoročně zaplavuje rozvodněná řeka, a jak se s touto skutečností vypořádal architekt, se můžete podívat na realizaci domu na bázi dřeva postaveného v Anglii.

 

Designový zahradní domek

Lucie Němcová | Pátek, 14. říjen 2016

Designový zahradní domekÚnik do světa klidu a samoty je v dnešní uspěchané době přehlcené informacemi, kde čas běží mnohonásobně rychleji, čím dál vyhledávanějším artiklem. Objekt, který si postavili majitelé víkendového domku v dánském městečku Asserbo, exkurzi z běžné reality umožňuje. Dřevěná buňka posazená do vzrostlé zahrady nabízí soukromí, ticho a poetické obrazy v podobě výhledů do zahrady – ideální podmínky pro ničím nerušenou práci i odpočinek daleko od městského každodenního ruchu.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevěný úkryt

Lucie Němcová | Pátek, 02. září 2016

Dřevěný úkryt Únik do světa klidu a samoty je v dnešní uspěchané době přehlcené informacemi, kde čas běží mnohonásobně rychleji, čím dál vyhledávanějším artiklem. Objekt, který si postavili majitelé víkendového domku v dánském městečku Asserbo, exkurzi z běžné reality umožňuje. Dřevěná buňka posazená do vzrostlé zahrady nabízí soukromí, ticho a poetické obrazy v podobě výhledů do zahrady – ideální podmínky pro ničím nerušenou práci i odpočinek daleko od městského každodenního ruchu.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?