Dům na bázi dřeva

Dřevostavby ve světě

Společnými silami si dlouholetí přátelé rozhodli postavit víkendový dům u jezera

Michal Babor | Sobota, 27. červen 2020

Společnými silami si dlouholetí přátelé rozhodli postavit víkendový dům u jezeraNeufeldské jezero leží na rozhraní rakouských spolkových zemí Dolní Rakousko a Burgundsko jižně od Vídně. Z hlavního města sem dojedete autem pohodlně během půlhodinky a není tedy náhodou, že se stává vyhledávaným odpočinkovým místem pro obyvatele rakouského hlavního města. Vybrali si ho i tři mladé páry, které dlouholeté dobré přátelství přimělo k experimentu – postavit si společný víkendový dům.

 

Život v domku na 36 metrech čtverečních přináší čtyřčlenné rodině emoční, finanční a časovou svobodu

Dana Jakoubková | Neděle, 21. červen 2020

Život v domku na 36 metrech čtverečních přináší čtyřčlenné rodině emoční, finanční a časovou svoboduMalé budovy často dávají architektům míru svobody, kterou nelze získat v obrovských veřejných nebo korporátních projektech. Takovou poskytl i dřevěný příměstský dům na pobřeží hrabství Kent. Má pouhých šestatřicet metrů čtverečních a mohl by se tedy vejít sedmkrát na tenisový kurt. Tady v něm však bydlí čtyřčlenná rodina.

 

Na okraji Trnovského lesa stojí moderní dřevostavba, kterou mladá rodina využívá k prázdninovému bydlení

Michal Babor | Středa, 10. červen 2020

Na okraji Trnovského lesa stojí moderní dřevostavba, kterou mladá rodina využívá k prázdninovému bydleníModerní dřevostavba na okraji lesa ve Slovinsku se stala před několika lety prázdninovým domovem mladé rodiny, která většinu času tráví ve velkém městě v zahraničí. Za projektem domu stojí slovinské studio Pikaplus, kterému majitelé dali plnou důvěru při navrhování domu. Výsledkem je moderní stavba propojená s přírodním prostředím Trnovského lesa, v interiéru uklidňující, v exteriéru autentická.

 

Na rozhlehlé louce u jezera si poblíž finského města Tenala postavili přízemní dřevostavbu

Ondřej Krejčí | Úterý, 02. červen 2020

Na rozhlehlé louce u jezera si poblíž finského města Tenala postavili přízemní dřevostavbuRozhlehlá louka obklopená lesy, sousedící s klidným jezerem, by obstála i jako místo pro velkolepé rodinné panství. Jenže poblíž finského města Tenala využili majitelé takový přírodní poklad úplně jinak. Sídlo s livrejovanými lokaji byste tu hledali marně, uprostřed polností stojí překvapivě malý dům, jehož prostá forma, ovšem s vytříbeným smyslem pro detail, funguje jako pohlazení pro duši.

 

Miniaturní domek na kolech přichází s myšlenkou bydlení mimo síť. Navíc ho lze libovolně přemístit

Michal Babor | Sobota, 09. květen 2020

Miniaturní domek na kolech přichází s myšlenkou bydlení mimo síť. Navíc ho lze libovolně přemístitNový životní styl inspirovaný životem v divočině získává v moderní době podobu příbytků nezávislých na předražených parcelách, inženýrských sítícha veškeré infrastruktuře. Ruku v ruce s tímto trendem jde myšlenka udržitelného bydlení, šetrného k životnímu prostředí. Jak může takové bydlení vypadat, představuje Angličan Rupert McKelvie svým projektem Out of the Valley.

 

Neobvyklá dřevostavba ve tvaru písmene C vzbudila ve svém okolí opravdový rozruch

Michal Babor | Neděle, 15. prosinec 2019

Neobvyklá dřevostavba ve tvaru písmene C vzbudila ve svém okolí opravdový rozruchMít originální nápad je jedna věc, a někoho o něm přesvědčit a nadchnout ho pro něj, je věc jiná. Dřevostavba ve tvaru písmene C ve Flavonu v severoitalském Trentinu evokuje dlaň, do níž jako by se interiér choulil. Celkový koncept stavby je neobvyklý stejně jako šest dřevěných kmenů u vchodu, které k sobě přitahují pozornost.

 

Inspirativní dřevostavba z polské Poznaně, která voní cedrovým dřevem

Redakce | Středa, 11. prosinec 2019

Inspirativní dřevostavba z polské Poznaně, která voní cedrovým dřevemKrásná barva, úžasná vůně... Tak mluví o cedru ti, kdo se rozhodli postavit si z tohoto dřeva svůj nový domov. Za vůni můžou esenciální oleje s léčivými účinky, za barvu zase přirozená variabilita charakteristická pro tuto dřevinu. Běžně se z cedrového dřeva stavějí masivní dřevostavby, v tomto případě však nahlédneme do domu postaveného technologií rámové dřevostavby nedaleko polské Poznaně.

 

Zvenku stará stodola, uvnitř nečekaný luxus. Víkendový dům pro odpočinek od starostí všedního života

Michal Babor | Úterý, 03. prosinec 2019

Zvenku stará stodola, uvnitř nečekaný luxus. Víkendový dům pro odpočinek od starostí všedního životaŽijeme v době přebytku. Nikdy dříve v historii člověk nevlastnil tolik věcí a neměl se tak dobře, jako právě nyní. Stačí si jen uvědomit, že v podstatě každý z nás má střechu nad hlavou, dostatek potravin i zábavy. Přesto náš život utváří neustálá snaha mít stále víc. Luxus dnes nespočívá v dostatku peněz nebo hmotných statků. Skutečný luxus současnosti představují úplně obyčejné věci: spánek, relaxace, kvalitní potraviny. Uvědomil si to i Rakušan Dietmar Silly a přišel s filozofií, kterou nazval PURESLeben neboli ryzí život.

 

Strana 1 z 11

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop