Základem spokojeného života v dřevostavbě je volba správného dodavatele

Základem spokojeného života v dřevostavbě je volba správného dodavatele

Markéta Gajdošová | Pondělí, 27. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

V jakémkoliv oboru můžete volbou špatného dodavatele proměnit plnění svého dlouholetého snu ve vleklou noční můru. U dřevostaveb toto pravidlo platí dvojnásobně a moc tomu nepomáhá, že je volba ideálního dodavatele čím dál tím složitější proces. Je to zbůsobeno neustále stoupající popularitou dřevostaveb, s níž současně roste také počet firem, které zákazníkovi leccos naslibují, ale po podpisu smlouvy se k plnění slibů už tolik nemají. Volba dodavatele však nemusí skončit tragicky. Stačí naslouchat radám odborníků, naší vlastní intuici, zdravému rozumu a vyslechnout si, co o dodavateli říkají zákazníci před Vámi. Jednoduše řečeno reference na dodavatele dřevostaveb mohou být zásadním vodítkem.

Cena dřevostavby na klíč, stejně jako její kvalita a celková životnost se mohou diametrálně odlišovat a pokud zvolíme nekvalitního dodavatele, může to pro nás znamenat dokonce i několikaleté trápení. Při stavbě dřevostavby na klíč máme totiž pouze jednoho partnera a dodavatele, který se o stavbu stará od stavby základů, až po předání klíčů a kolaudaci, a my, jakožto investoři, se nemusíme starat o nic víc než o výběr dřevostavby našich představ a snů.

Jenže proto, aby vše probíhalo podobně hladce, musíme věnovat volbě dodavatele dostatečnou péči a neodbít ji se slovy, že jsou „stejně všichni jeden jako druhý", ani se nenechat zmást slaďoučkými slovy nebo vymazlenými fotografiemi realizovaných projektů na webech samotných společností, které dřevostavbu na klíč nabízejí.

vicepodlazni-panelova-drevostavba-COMBINO-SOLE

Obr.: Vícepodlažní panelová dřevostavba COMBINO SOLE. Foto: WOLF SYSTEM spol. s r.o.

Nepodceňujte včasnou konzultaci s odborníky

Na internetu najdete nespočet rad, jak postupovat při stavbě srubů i dřevostaveb, ale také jak přímo na volbu toho nejlepšího dodavatele dřevostavby na klíč. Podobné články však mohou být často zaplacené samotnými firmami a nemusí tak mít dostatečnou výpovědní hodnotu.

Dokonce ani internetové diskuze a chvála konkrétních společností od spokojených zákazníků nemusí být zárukou.

Chcete vědět, jak rozpozant důvěryhodné hodnocení dřevostavby na internetu? Přečtěte si článek:

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Namístě je opatrnost

Ještě před samotnou volbou dodavatele dřevostavby na klíč bychom se tak měli obrátit na odborníky, kteří nám poradí, jaké otázky si máme na potenciální dodavatele připravit a co všechno potřebujeme vědět, než se do samotného obcházení jednotlivých společností pustíme. Poradí nám například, jaké jsou typy výstaveb a co jsou jejich výhody i nevýhody a můžeme s nimi konzultovat také možnosti materiálu nebo jak má vypadat správná projektová dokumentace dřevostavby.

jednopodlazni-panelova-drevostavba-RD-QUICK-12

Obr.: Jednopodlažní panelová dřevostavba RD QUICK 12. Foto: QUICKHAUS s.r.o.

Ideální prostor a příležitost, kde s odborníky svou budoucí dřevostavbu na klíč konzultovat, jsou akce a veletrhy, kde můžete své plány konzultovat s těmi nejpovolanějšími. Stavební veletrhy s tématikou dřevostaveb pravidelně aktualizujeme v našem kalendáři akcí.

Reference a zkušenosti s dřevostavbou

Jak už jsme si řekli, zkušenosti s dřevostavbou, které najdeme na internetu mohou být leckdy zavádějící. Zvlášť pokud se jedná o diskuzní fóra a další místa, kam si může napsat kdo chce, co chce. To je i jeden z důvodů našich redakčních návštěv, při kterých čtenářům dáváme nahlédnout nejen do toho, jak se ve které dřevostavbě žije, ale také do samotného procesu její stavby.

Zvlášť pečlivě se ptáme majitelů dřevostaveb na jejich osobní zkušenosti s danou firmou při výstavbě jejich dřevostavby, a vyzvídáme, jak a podle čeho stavebníci volili dodavatele. Chceme vědět i to, jestli by ve finále na firmu poskytli dobré reference dalšímu zájemci o výstavbu dřevostavby s touto firmou.

Cena dřevostavby je sice pro mnohé základním rozhodovacím faktorem, přestože právě zde bychom měli na rčení „nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci" myslet víc, než kdy jindy. Však se jedná o dům, ve kterém strávíme my i naše děti většinu svého života a jeho provedení by tomu tak mělo odpovídat jak kvalitou, tak především splněním veškerých bezpečnostních nároků.

Ověřený dodavatel dřevostaveb na klíč - reference k nezaplacení

Chcete-li si udělat obrázek o tom, jak a kdo staví dřevostavby, zde na webu v sekci Adresář nabízíme poměrně obsáhlý seznam dodavatelů dřevostaveb. Můžete si zde dokonce prohlédnout i jednotlivé realizované projekty dřevostaveb na klíč.

Pokud však aktuálně hledáte spolehlivého dodavatele pro stavbu vaší vysněné moderní dřevostavby na klíč, nebo srubu či roubenky s atmosférou jim vlastní, a zajímají Vás reference na jednotlivé dodavatele dřevostaveb, pak se rozhodně podívejte na tyto přehledy: Ověřený dodavatel dřevostaveb nebo Ověřený dodavatel srubů a roubenek.

Jedná se o jedinečný seznam dodavatelů dřevostaveb s referencemi na jejich práci. Reálné zkušenosti stavebníků jsou zde u každého ověřeného dodavatele dřevostaveb a právě jejich reference na danou firmu by Vám mohly pomoci při výběru dodavatele Vaší nové dřevostavby.

overeny-dodavatel-logo-drevo-a-stavbyovereny-dodavatel-logo-sruby-a-roubenky

 

Další zajímavé informace z oblasti výběru dodavatele a typu stavby naleznete v rubrice: Jak a s kým stavět.

Markéta Gajdošová

 

Zajímám se především o design a interiéry, ale i veškeré zajímavosti, které se v oboru dřevostaveb objeví. Sama bydlím v paneláku, ale o dřevostavbách si ve volných chvilkách sním.

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?
gotop