Archiv aktualit

Sedm dřevěných kaplí vytvořili manželé v okolí Dillingenu

Michal Babor | Sobota, 31. červenec 2021

obrázek článkuS myšlenkou vytvoření cyklostezky doplněné sedmi dřevěnými kaplemi v okolí německého Dillingenu přišla Nadace manželů Denzelových, kteří dlouhá léta podnikali v dřevozpracujícím průmyslu. Smyslem projektu je nejen vytvoření architektonických symbolů v krajině a nový přístup k tradiční sakrální architektuře, ale také uvedení člověka do krajiny a snaha o poskytnutí prostoru pro duševní i fyzický odpočinek a rozjímání.


Líbil se Vám článek?
 
 

Ze dřeva, hlíny a slámy si nechali postavit originální kruhový dům

Lucie Němcová | Pátek, 30. červenec 2021

obrázek článkuKraj v blízkosti řeky Oslávky majitele učaroval již v době, kdy sem chodili v mládí na vandry. Jakmile tedy začala být aktuální otázka bydlení pro rozrůstající se rodinu, volba lokality byla jasná. Na základě konkrétních představ o budoucím domově vznikl perem architekta projekt, který svým neotřelým vzhledem zkrátka vzal majitelům dech.

 
 

Typový projekt moderní dřevostavby se přizpůsobí vašim přáním a požadavkům

Markéta Bernardová | Úterý, 27. červenec 2021

obrázek článkuNechcete ani u typového domu rezignovat na vlastní požadavky? Chcete si vybrat vlastní dispozici či barevnost a spolehnout se přitom na kvalitní technologii a služby? Pak je pro Vás dřevostavba "freestylka" ideálním řešením.

 
 

Sofistikovaná dřevostavba v CHKO Křivoklátsko jednoduše bere dech

Dana Jakoubková | Středa, 28. červenec 2021

obrázek článkuUvyklá standardní výstavbě jsem v první chvíli měla pocit, že musím ještě nějakou dobu zrát, než tenhle dům dokážu pobrat. Byla jsem zaskočena, ohromena a přibrzděna. Jeho dimenze byla obrovská, a já se v duchu ptala proč, když je vlastně docela prázdný. Jak ale začal protékat časem, prostor se změnil. Byl jako mezera mezi slovy, řádky a odstavci, které právě čtete. Byl i volným místem po stranách čtení dále. Jakmile jsem si to uvědomila, nebylo těžké přijmout fakt, že zhruba osmdesát procent domu je vyplněno „prázdnem". Důležitým prázdnem. Protože jinak by úžasný obsah domu nebyl dobře čitelný.


Líbil se Vám článek?
 
 

Vybudovat zelenou střechu na pergole nebo garáži zvládnete i svépomocí

Redakce | Úterý, 27. červenec 2021

obrázek článkuI když by se to na první pohled mohlo tak zdát, vybudovat si zelenou nebo chcete-li vegetační střechu není žádná velká věda. Zručný kutil to zvládne klidně i svépomocí. A hodí se třeba i na zastřešení pergoly nebo na garáž!

 
 

Difuzně otevřenou nebo uzavřenou skladbu stěny dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 26. červenec 2021

obrázek článkuZemní vlhkost, zatékání srážkové vody a vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce – to vše ohrožuje dřevostavbu často mnohem více než klasické zděné domy. Proto je velice důležitá správná skladba obálky neboli obvodového pláště. Stavebník má přitom na výběr mezi dvěma systémy – difuzně otevřeným a uzavřeným, které se liší principem i materiály, z něhož jsou vyrobeny. Který je ovšem pro dřevostavbu výhodnější a podle čeho se rozhodnout?

 
 

Dřevostavba jako soběstačný ostrov v ráji

Lucie Němcová | Středa, 21. červenec 2021

obrázek článkuPolosamota, která v rukou Markéty a Iva rozkvetla do krásy. Vznikla permakulturní zahrada plná života a jako pomyslná koruna celého místa modřínem oděný dům s nezaměnitelnými modrými okny. Místo se odměňuje bohatě. Výhledy, úrodou, klidem a neustálou magickou proměnou přírody. Vítejte v ráji!


Líbil se Vám článek?
 
 

Jaké chyby se často dějí v souvislosti s projektem stavby domu?

Lucie Němcová | Středa, 14. červenec 2021

obrázek článkuSkvělý odborník rozpozná úroveň projektu na první pohled, ovšem pro laika mohou být základní chyby rafinovaně skryté. Není nutné studovat hned vysokou školu pro to, abychom si mohli postavit dobrý dům, je ale praktické znát alespoň základy této problematiky. Být poučenými laiky, kteří nejsou v procesu úplně ztraceni, mají základní rozlišovací schopnosti během dialogu s dodavatelem i při stavbě domu a dělají zdravější rozhodnutí. Podíváme se nyní, jaké chyby se často dějí v souvislosti s projektem stavby.

 
 

Z původní fary vytvořili dechberoucí kavárnu a stylový penzion

Redakce | Středa, 14. červenec 2021

obrázek článkuPojďte se s námi podívat do jedné poněkud neobvyklé stavby. Původní faru patřící k sousednímu kostelíku proměnili noví majitelé na kavárnu, ale to nestačilo. Bylo třeba někde ubytovat hosty, a tak se původní hospodářské zázemí postupně proměnilo v architektonicky propracovanou dřevostavbu, která ale dodnes nese název stodola.


Líbil se Vám článek?
 
 

Nezávislost na přírodě je nebezpečný klam!

Dana Jakoubková | Neděle, 11. červenec 2021

obrázek článkuPrimární úvahy kolem navrhování domů souvisí s energetickou účinností, snižováním uhlíkové stopy a s naším pohodlím. V mnoha případech jde však o zbídačená „stanoviště" smyslově deprivovaného umělého prostředí bez náznaku kontaktu s přírodními podněty. Jak jsme si v posledním roce mohli všimnout, prvky biofilie, které se v průběhu evoluce osvědčily ve vztahu zdraví-kondice- spokojenost, v našich domovech zoufale chybějí. Příroda přitom nabízí jeden z nejspolehlivějších stimulantů duševní a fyzické pohody.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop