Archiv aktualit

Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

Redakce | Pondělí, 18. říjen 2021

obrázek článkuPokud nasloucháme pouze pochlebovačům a nejsme schopni přijmout konstruktivní kritiku, degenerujeme. Když přijde do nového domu návštěva, většinou srší superlativy, jinak ale vidí dům designér-profesionál. Na jeho rady je po dokončení domu už pozdě, a tak může jen přispět drobným komentářem, co by se bývalo mohlo udělat lépe... Z redakčních návštěv z minulých let jsme namátkou vybrali několik kuchyní, které si kritickým okem prohlédla designérka Iva Bastlová.

 
 

Dům z panelů z lisované slámy vychází z jejich chalupnických představ

Dana Jakoubková | Pátek, 15. říjen 2021

obrázek článkuKdyž řekneme venkovský styl, otevře se prostor tak široký, jako louky plné jetele kolem domu Anety a Petra. Venkov pokrývá širokou škálu vzhledů a tím nejviditelnějším znakem je domáckost – nenaleštěná, měkká a tlumená. Je to určitá jistota, že tenhle domov je prožitý. I takový detail, jakým jsou obyčejné holínky, napovídá mnohé o tom, co můžete čekat za dveřmi. Žít udržitelně, se zeleninou, ovcemi, psem a slepicemi ale nemusí znamenat ošuntělost a diskomfort. Jak říká Aneta: s venkovem si musíte padnout do noty. Ale rytmus udáváte vy sami.


Líbil se Vám článek?
 
 

Pasivní dům jim naplnil představy o kvalitě vnitřního prostředí

Redakce | Čtvrtek, 14. říjen 2021

obrázek článkuMiloš s rodinou bydleli v bytě a asi by tomu tak nějaký čas bylo, kdyby se v sousedství neobjevil stavební pozemek na prodej. Parcela splňovala jejich představy, takže se rozhodli pro koupi a plánování nového pasivního domu.

 
 

Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikace

Redakce | Středa, 13. říjen 2021

obrázek článkuS rostoucí oblibou dřevostaveb vzniká i řada nových firem, které tento typ bydlení nabízejí. Odlišují se od sebe i nabízenou kvalitou, a zákazník pak stojí před rozhodnutím, podle čeho vybrat tu správnou. Je důležité, zda firma dodává certifikované výrobky, či nikoliv? Pro stavitele dřevostaveb by kvalita a bezpečnost stavby měla být v popředí zájmu, protože potenciální stavebník se řídí při výběru stavební firmy mimo jiné podle referencí – může si prohlédnout právě postavený dům, zeptat se na zkušenosti lidí, kteří v něm už bydlí.

 
 

Přízemní dřevostavba Davida a Kateřiny je třetím domem v jedné zahradě

Lucie Němcová | Úterý, 12. říjen 2021

obrázek článkuRaději svůj prostor, klid a investici do vlastního nežli nerespektující sousedy, betonovou džungli a „vyhazování" peněz formou nájmu. To byla klíčová „proč" Davida a Kateřiny na cestě ke změně.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jak vybrat správně sedačku do obývacího pokoje?

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. říjen 2021

obrázek článkuJe to zvláštní; většina lidí tíhne k zelené, a nakonec stejně skončí u šedé či podobného ekvivalentu trendy příkladů. Nejsou z toho nijak nadšeni a už vůbec nemohou říct, že by si splnili sen. Je to věc fyzicky i finančně bezpečné volby, nezřídka po vzoru ostatních. Ale proč, když to není přesně to, co jste chtěli? Že vlastně nevíte, co chtít od sedačky? Zeptejte se vlastní zadnice, protože nejdůležitějším hostem ve vašem gauči jste vy sami! Mějte však při tom na paměti, že pachuť mizerné kvality zůstává dlouho poté, co zmizí sladká chuť nízké ceny.

 
 

Větrání v domě je věda

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. říjen 2021

obrázek článkuTepelně-vlhkostní bilance letošního léta byla u nás doma tragická. Prakticky celé tři měsíce se nepodařilo snížit vlhkost vzduchu uvnitř domu pod osmdesát procent. Důsledky byly patrné nejen fyzicky v podobě vlhké postele i oblečení ve skříni, ale spory plísní a roztoči mě strašili i ve snu. Jsem rozhodně větrací typ – od jara do podzimu mám okna i dveře dokořán. Jenže letos se sešlo několik faktorů, na které bylo přirozené větrání krátké.

 
 

Typový patrový dům lze stavět etapovitě dle finančních možností

Markéta Bernardová | Pátek, 08. říjen 2021

obrázek článkuKvalitní bydlení za rozumnou cenu? Typový patrový dům na klíč od ověřené firmy MS HAUS s.r.o. vyniká svým dispozičním uspořádáním a možností dům stavět etapovitě. Velkou výhodou je možnost stavby v CHKO i na malých a úzkých parcelách.


Líbil se Vám článek?
 
 

Kateřina Mastroianni: Kouzlo přírodního domu čísly nevyjádříme

Lucie Němcová | Čtvrtek, 07. říjen 2021

obrázek článkuProč má smysl vzít do hry přírodní materiály? Jak si stavbu domu užít, nejen přežít, a jakým krokem začínají cesty k těm nejlepším domům? O tom jsme si povídaly s architektkou Kateřinou, vášnivou milovnicí smysluplného stavění a architektury pro spokojený život.

 
 

Moderní tvář srubového domu

Redakce | Středa, 06. říjen 2021

obrázek článkuV malebném podhůří Krkonoš na předměstí okresního města, uprostřed krásné zahrady s ještě krásnějším výhledem stojí už několik let moderní dřevostavba, za jejíž dřevěnou fasádou bychom masivní roubenou konstrukci možná ani nečekali.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop