Archiv aktualit

Čtenářská anketa Dřevostavba roku 2022 vyhlašuje vítězné dřevostavby!

Markéta Kristová | Pátek, 03. únor 2023

obrázek článkuCeloroční čtenářská anketa Dřevostavba roku časopisů DŘEVO&stavby a sruby&ROUBENKY zná vítězné dřevostavby za rok 2022! Registrovaní hlasující webu drevoastavby.cz rozhodli o vítězné dřevostavbě v kategorii MONTOVANÉ DŘEVOSTAVBY a MASIVNÍ DŘEVOSTAVBY a stejně tak o absolutním vítězi a dalších oceněních v rámci ankety. Hlasující pak mohli vyhrát některou z cen od spolupracujících firem.

 
 

Jak správně zařídit interiér srubu aby působil vkusně? Nechte se inspirovat

Redakce | Čtvrtek, 02. únor 2023

obrázek článkuPokukujete po srubových stavbách a láká vás myšlenka, že si jednou takovou taky pořídíte? Stěny z masivního dřeva, navíc v podobě odkorněných kulatin, svým naturelem lákají mnohé. Možná vás ale napadá, že aby byl srub srubem, musíte tomu zcela podřídit i vnitřní ladění prostoru. Odpověď je značně šalamounská – ano i ne. K zařizování srubu je třeba přistupovat obezřetně a s respektem, když to ale vezmete za správný konec, dokážete do něj napasovat téměř jakýkoliv interiérový styl.

 
 

Střešní okno v domě aneb co je dobré vědět, než ho pořídíme

Dana Jakoubková | Pondělí, 23. leden 2023

obrázek článkuOkno, to je věda, a to střešní obzvlášť. Najdou se i extrémisté, pro které je energeticky dokonalá obálka domu oken zcela prostá. No, něco na tom je. Dáte si práci s perfektní izolací a vzduchotěsností domu, vyladíte detaily i difuzní odpor materiálů a pak bác, prorazíte tu dokonalost oknem. Na druhou stranu dobře umístěné střešní okno může znamenat rozdíl mezi přátelským prostorem a temnou jeskyní, mezi tím, zda se budete cítit dobře, nebo volat psychologa. A pro ty, kteří trpí sezónní afektivní poruchou a nemohou trávit čas venku, může být střešní okno doslova záchranou.

 
 

Objevte kouzlo sedacího parapetu, který váš interiér zaručeně oživí

Dana Jakoubková | Středa, 18. leden 2023

obrázek článkuUž vás nenapadá, co dalšího byste mohli zahrnout do plánů, aby byl dům přívětivější? Existuje jeden zvláštní malý prostor, který se při návrhu často přehlíží: vnitřní okenní parapet. Je to škoda, protože každá místnost má obvykle alespoň jedno okno. Přesto není kreativní začlenění tohoto prostoru do návrhu běžnou praxí. Pokud pracujete na tom, abyste dům propojili se zahradou a hladká plocha působila hřejivě, sedací parapet je skvělý způsob, jak toho dosáhnout. A v tomto případě platí: nic takového, jako příliš mnoho pohodlí, neexistuje.

 
 

Co dělá dům skvělým domem? Zeptali jsme se odborníků

Lucie Němcová | Pondělí, 16. leden 2023

obrázek článkuZkušení architekti sdílí ty nejzásadnější kroky cesty ke krásnému domovu na pevných základech.

 
 

Objevte kouzlo srubového nábytku

Redakce | Středa, 11. leden 2023

obrázek článkuAčkoliv se při redakčních návštěvách setkáváme s různým vybavením interiérů klasických srubů z nehraněného řeziva, většinou bývá za stylově nejčistší považován mobiliář vyrobený ze stejného materiálu, tedy masivního dřeva, ideálně co nejméně opracovaného a povrchově upravovaného. Srub postavený z masivního dřeva vybavení jiným než masivním nábytkem většinou nesnese. Překližka, dýha nebo deskové materiály i sektorový typizovaný nábytek by měly zůstat v tomto případě stranou.

 
 

Nejhezčí montované a masivní dřevostavby za rok 2022

Markéta Kristová | Pondělí, 09. leden 2023

obrázek článkuV průběhu loňského roku vybírali hlasující v naší celoroční čtenářské anketě Dřevostavba roku celkem mezi 40 montovanými a masivními dřevostavbami ty nejhezčí. My jsme pro vás připravili výčet 10 dřevostaveb, které postoupily do závěrečného finále a které se ucházejí o titul Dřevostavba roku 2022.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Vstupenka ZDARMA na FOR WOOD a FOR PASIV 2023 ke stažení zde

 
 

Dřevěné obložení stěn je opět v módě

Dana Jakoubková | Pátek, 06. leden 2023

obrázek článkuNěkteré návrhy domů jsou nadčasové, zatímco jiné nutí majitele se po čase ohlédnout s otázkou: Proč jsem si to sem jen dal. Bez ohledu na to, jak cynický je svět trendů interiérového designu, některé prostě odmítají zemřít. Jedním z nich je dřevěné obložení stěn.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevo je obnovitelný a udržitelný materiál, ale…

Dana Jakoubková | Středa, 04. leden 2023

obrázek článkuKdyž v pravěku blesk zapálil první strom a člověk tak objevil dobrodiní ohně, jistě netušil, jak „dobrý" bude vztah mezi lidstvem a stromy ve třetím tisíciletí. Téměř polovina obyvatel naší planety je zcela závislá na dřevu jako zdroji paliva pro vaření a topení. Čtvrtina je závislá na penězích, které jim dřevo přináší, a zbytek za dřevo jenom platí v různých modifikacích. Na dřevo, stromy a les tak je ze strany člověka vyvíjen obrovský tlak. Být já v kůře stromu, tak se z toho skácím.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop