Archiv aktualit

Dřevěnou útulnu odvážného tvaru si postavili na strmém skalnatém svahu

Redakce | Neděle, 22. květen 2022

obrázek článkuÚtěk ze shonu každodenního života. Doprostřed pastvin, na kterých hodují krávy. Přímo do náruče divukrásné přírody. Tak by se dala popsat malebná útulna na strmém skalnatém svahu v Milínově.


Líbil se Vám článek?
 
 

Je libo patrová či přízemní dřevostavba na klíč do 120 metrů čtverečních užitné plochy?

Markéta Bernardová | Pátek, 20. květen 2022

obrázek článkuVybrali jsme pro vás projekty typových dřevostaveb, které splňují vysoké nároky stavebníků, a to především na kvalitní zpracování, dostatek úložného prostoru, rychlou dodávku a možnosti si dům upravit podle vlastních představ.

 
 

Kvalitní stavba vyrůstá z širokých souvislostí

Lucie Němcová | Čtvrtek, 19. květen 2022

obrázek článkuČím více kontext budoucího bydlení poznáme, tím lepší dům může vzniknout. Jak se tento rámec mapuje na začátku cesty? Na to se ptáme zástupců firem, jejichž stavby se proměňují podle místa a klienta, přicházejí na svět z podhoubí spolupráce profesí a bývají v jejich péči od prvních skic po předání klíčů.

 
 

EKODESIGN – dobrý sluha, nebo špatný pán?

Dana Jakoubková | Středa, 18. květen 2022

obrázek článkuŘekněte upřímně – komu z vás vadí brázdit uměle zasněženou sjezdovku? Kterému fanouškovi je proti srsti sledovat fotbalový zápas v lednu na vyhřívaném hřišti? Tipnu si, že nikomu. Nevadí to ani „zákonodárcům" EU. Přitom je to z pohledu ekologie, spotřeby energie i vody zvěrstvo. S vysokou mírou zaujetí však vstupuje Evropská komise do výrobních závodů, potažmo našich domovů se záměrem regulace snad všeho zbývajícího v rámci směrnice o ekodesignu. Nic proti tomu; Země by se měla stát čistší, společnost šetrnější. Nejsem si ale jistá, zda například regulace průtoku vody v kohoutku vykompenzuje ztráty na sjezdovce.

 
 

Apartmánová roubenka v srdci Valašska

Markéta Bernardová | Středa, 18. květen 2022

obrázek článkuCesty osudu jsou nevyzpytatelné, nikdy nevíme, kam nás dovedou. V tom lepším případě nás ale mohou příjemně překvapit a zavést nás na místa, která se nám už navždy vryjí do našich srdcí. I Josef ve svém příběhu hovoří o šťastné náhodě, která změnila jeho původní plány a stala se mu osudnou.

 
 

Užijte si romantiku na zahradě díky altánu, loubí či zahradnímu domku

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

obrázek článkuMožná trochu klišé, ale kdo si dokáže užívat chvíle letního volna na zahradě a má k dispozici zahradní altán, loubí nebo obytný domek, jistě potvrdí, že právě to může být romantika. A ani moc nezáleží na tom, jakou podobu taková zahradní stavba má.

 
 

Co na nás prozradí plot u domu?

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

obrázek článkuIdeální plot by měl nenásilně ohraničovat pozemek a organicky navazovat na dům a zahradu svým materiálem, barvou, mohutností i pojetím. Zní to jednoduše, ale realizace nebývá úplně vždycky šťastná. Při vybírání oplocení vycházíme z typu domu, stylu zahrady, charakteru místa. Tomu všemu přizpůsobíme vzhled plotu, vrat i zahradních branek.


Líbil se Vám článek?
 
 

Detaily prvotřídní ložnice

Lucie Němcová | Neděle, 15. květen 2022

obrázek článkuVolba našich čtenářů v kategorii ložnice padla na praktické vychytávky, které uživatelskou zkušenost katapultují do výšin. Další díl seriálu tedy zprostředkovává mozaiku detailů, které spoluutvářejí ložnici precizně naplňující svou základní funkci a zároveň hýčkají svou praktičností a důvtipem.

 
 

Rodinnou roubenku v Podještědí postavili za neuvěřitelných pět měsíců

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 12. květen 2022

obrázek článkuTouha po prostoru, volnosti a zahradě dovedla Jitku a Milana k rozhodnutí vyměnit městský byt za dřevem vonící roubenku. Štěstí měli nejen na pozemek, ale i na dobu, ve které se ji rozhodli realizovat. Jak se jim po roce bydlí a zda jsou s dřevostavbou spokojeni, jsem se vydala zjistit do krásných koutů malebného Podještědí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Srubový dům u řeky se stal jejich druhým domovem

Markéta Bernardová | Pátek, 13. květen 2022

obrázek článkuNadšený rybář si našel pozemek nedaleko Ohře, kde nechal pro svou rodinu postavit druhé bydlení v podobě srubového domu.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop