Sruby & roubenky
Průvodce na cestě
za kvalitní dřevostavbou

Archiv aktualit

Necháváte se při výběru dodavatele ovlivnit cizí zkušeností s dřevostavbou? Na místě je opatrnost

Tisk

Markéta Gajdošová | Pátek, 17. srpen 2018

obrázek článkuNa českém trhu je o dřevostavby stále větší zájem. Společně se zájmem zákazníků narůstá i počet dodavatelů moderních dřevostaveb, ale také srubů a roubenek, kteří na tomto trhu cítí obrovský potenciál. To je na jednu stranu pro zájemce o stavbu dřevostavby skvělou zprávou, protože konkurenční prostředí dodavatele více tlačí do poskytování kvalitnějších služeb, na druhou stranu se tím zákazníkům komplikuje orientace v čím dál tím větším množství nabídek.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Den dřevostaveb – dřevostavby otevřené pro veřejnost

 
 

Příběhy nerozlučného přátelství

Tisk

Redakce | Pátek, 17. srpen 2018

obrázek článkuJeden bez druhého se obejdou jen těžko. Celý život jsou si velmi blízcí a tělo na tělo sdílejí jeden prostor. Silnou stránkou jednoho je stabilita, druhý si zakládá spíše na povrchové kráse. Jeden je štíhlý a voní přírodou, druhý je hladký a má barvu padlého sněhu. Dřevo si se sádrokartonem prostě rozumí a moderní dřevostavby se bez něj prakticky neobejdou. Podívejte se na tři důkazy.

 Dřevostavby využívající různé konstrukční a technologické systémy stavění, které se promítají do jejich konkrétní podoby, zvláště v interiéru. Následující příklady zdařilých rodinných domů jsou důkazem rozmanitosti práce se dřevem a jeho uchopení v exteriéru i interiéru. Všechny stavby spojuje rychlost výstavby, a to díky systému suchého stavění, a zároveň čistota a hladkost povrchů v interiéru, jež jsou výsledkem všestranného využití sádrokartonových desek Rigips.

Moderní dřevostavba v Levíně

RD Levin 2017 001Díky systému suché stavby byla realizace této moderní dřevostavby na klíč rychlá a jednotlivé etapy výstavby na sebe plynule navazovaly. Ze sádrokartonových desek Rigips jsou vnitřní příčky, podhledy i podlahové desky RigiStabil umožňující rychlou a jednoduchou pokládku. Vyznačují se vysokou neprůzvučností, zaručují rovinnost konstrukcí, odolávají vlhkosti a umožňují snadnou aplikaci elektrického i teplovodního podlahového vytápění. V zdařilé dřevostavbě rodinného domu se snoubí dobrá práce architektů s vysokou úrovní řemeslného zpracování montážní firmou.

Projektant: Lukáš Černík, LUCERN stav s.r.o.

RD Levin 2017 003RD Levin 2017 008RD Levin 2017 010

Tradiční dřevostavba v Haraticích

RD Plavy 2017 001Dřevostavba z těžkého dřevěného skeletu v Haraticích je dalším důkazem, jak může dům esteticky dotvářet okolní přírodu, aniž by v ní působil jakkoliv rušivě. Zároveň je příkladem neomezených možností, jak nízkoenergetickou dřevostavbu po architektonické stránce pojmout. Použití sádrovláknitých desek Rigidur působí v tomto případě jen jako decentní doplněk dřeva v rozličných podobách. Přesto je zřejmé, že celý dům je jednotou dřeva a suché výstavby, kde pro tradiční zděnou technologii jaksi nezbylo místo.

Projektant: Eliška Peukertová, Milan Peukert, TFH dřevěné skeletové domy s.r.o.

plavy6RD Plavy 2017 004RD Plavy 2017 012

 

Chcete vidět víc? Tuto dřevostavbu časopis DŘEVO&stavby navštívil.

Přečtěte si reportáž a prohlédněte obrázky.

Nízkoenergetická dřevostavba v Černošicích

RD Cernosice 014 uprDalším příkladem pojetí moderní dřevostavby je dřevostavba s obytným podkrovím v Černošicích. Také tato nízkoenergetická dřevostavba má interiér kompletně z desek Rigips. Sádrokartonové jsou jak obvodové nosné stěny, tak i příčky a podhledy. Použity zde byly vysokopevnostní desky HABITO H, které umožňují stavět interiérové konstrukce s vysokou mechanickou odolností a únosností. Lze do nich kotvit předměty jen běžným vrutem a hodí se také do prostor s vysokou vzdušnou vlhkostí.

Projektant: Ing. arch. Martin Čeněk, Ph.D.

RD Cernosice 001 uprRD Cernosice 014 uprRD Cernosice 15 upr


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba jako administrativní budova v rakouském Tyrolsku

Tisk

Redakce | Pátek, 17. srpen 2018

obrázek článkuV roce 2015 dokončil architekt Bruno Moser stavbu s konceptem otevřené a zdravé atmosféry, korespondující se stylem firmy a s konstrukcí šetrné k životnímu prostředí. Je jí centrála dřevozpracující firmy v rakouském St. Johann in Tirol.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Dřevostavby: To NEJ z oboru uvidíte na veletrhu FOR ARCH 2018

 
 

Jak v letním období zabránit přehřívání staveb?

Tisk

Redakce | Úterý, 07. srpen 2018

obrázek článkuObdobí, kdy tropické třicítky každoročně atakují naše území, je v plném proudu. A pokud zrovna nejste milovníky tropů, třicítku nad nulou doma i venku asi neoceníte. Možná právě proto uvažujete o instalaci klimatizace. Existují ale i jiné způsoby, jak zabránit přehřívání staveb?


Líbil se Vám článek?
 
 

Specifikace dřevostaveb na klíč se mohou diametrálně lišit

Tisk

Markéta Gajdošová | Středa, 15. srpen 2018

obrázek článkuDefinice dřevostavby na klíč je v posledních letech poněkud nejasná. Vlastně se dá s trochou nadsázky říct, že se s tímto spojením tak trochu roztrhl pytel a dnes už ani spousta stavebníků pořádně neví, co si pod má pod dřevostavbou na klíč vlastně představit. Pojďme si dnes tento termín tedy trošku ujasnit.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Rodina centrálních vysavačů do dřevostaveb se rozrostla o novou značku

 
 

Klasik na větrné hůrce

Tisk

Dana D. Daňková | Pondělí, 13. srpen 2018

obrázek článkuVelký pozemek v malebném údolí jižních Čech na okraji obce byl pro dřevostavbu jako stvořený. Na jejím typu se Andrea s Jaroslavem zpočátku neshodli. On chtěl srub, z jejího pohledu však sruby působí příliš rustikálně a přináší i řadu dalších omezení... Chtěla naopak rovné stěny a v interiéru kombinaci přírodního dřeva a bílých stěn. Zvolili ideální kompromis.


Líbil se Vám článek?
 
 

OPTIMAL: Ve všech směrech jednoduchý bungalov

Tisk

Redakce | Pondělí, 13. srpen 2018

obrázek článkuJednopodlažní rodinný dům OPTIMAL navrhla společnost PENATUS na základě mnohaleté zkušenosti v oblasti návrhu a realizace moderních dřevostaveb. Hlavními rysy jsou jednoduchost, variantní řešení a dobrý poměr cena / výkon především v rámci užívání stavby.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner