Archiv aktualit

Moderní dřevostavba je ideální pro volný čas. Její konstrukce je smontována v řádu hodin

Markéta Kristová | Čtvrtek, 30. listopad 2023

obrázek článkuWeekend je moderní typová dřevostavba, která je pohodlným útočištěm pro volné dny – rozměrově menší chata postavená v kvalitě rodinného domu může stát na horách, u vody, nebo v rámci vesnické zástavby.


Líbil se Vám článek?
 
 

Pasivní a bezúdržový dům s vodním světem v mnohém inspiruje

Redakce | Úterý, 28. listopad 2023

obrázek článku„Ještě kousek tuňákové?" stará se Zora jako správná hostitelka. Sedíme v pozdním odpoledni u kulatého stolu na terase, před námi rozložené krabice s pizzou. V jezírku dovádí děti, kolem nich pobíhá neustále ňafající pejsek Roxy. Se vzpomínáním na zrod domu pomáhá Zoře a Hynkovi i architektka Irena a stavitel Jarda. Hodně se smějeme. Místo domu se tady totiž od prvního náčrtu stavěl domov a z obchodních vztahů se zrodilo přátelství na celý život.

 
 

Minimalistické bydlení raz dva a za rozumné náklady

Redakce | Čtvrtek, 23. listopad 2023

obrázek článkuMít svoje vlastní soukromé místo k rekreaci a relaxaci je snem mnoha stavebníků. Možná máte pozemek a chcete na něm rychle a s rozumnými náklady vybudovat chatu. Nebo na něm už i stávající a morálně i technicky dožitá stavba stojí, jenže se obáváte zdlouhavé a náročné rekonstrukce. Odpovědí může být modulová dřevostavba, která vám s bezkonkurenční rychlostí poskytne individuálně navržený domek, který může v budoucnu i vyrůst. Nechte se inspirovat.

 
 

Roubenky Na Valaškách v sobě mísí historii i současnou dobu

Markéta Kristová | Úterý, 21. listopad 2023

obrázek článkuSelský styl, původní 200 let staré dřevo a náročná výroba posunula truhláře realizační firmy – jak sami říkají – na novou úroveň. Výsledkem jsou roubenky na samotě Na Valaškách.

 
 

Ze stanu do srubu

Redakce | Pondělí, 20. listopad 2023

obrázek článkuMário a Anna žijí spolu a se dvěma syny v Bánské Bystrici na úpatí Nízkých Tater v moderním atypickém domě. Milují však vodu a sporty s ní spojené. Proto je to vždy táhlo k Liptovské Maře, největší přehradě na Slovensku. Kdysi sem s dětmi jezdili pravidelně stanovat do kempu, nyní si v lokalitě vodním radovánkám zaslíbené pořídili srub.

 
 

Lásku k cedrovému dřevu potvrdil i slavný český fotbalista

Redakce | Úterý, 14. listopad 2023

obrázek článkuVzpomínky na dětství patří k těm nejkrásnějším. Spousta z nás v dětství zažívala velká i malá dobrodružství a už na základní škole potkala svoje celoživotní kamarády. Máme rádi věci, které nám dětství připomínají, a i když se často odstěhujeme i stovky či tisíce kilometrů daleko, rádi se vždycky vracíme na místa, kde máme své kořeny.


Líbil se Vám článek?
 
 

Ze staletého dřeva ručně vyrábějí originální kusy nábytku, který má duši

Redakce | Neděle, 12. listopad 2023

obrázek článkuKaždý interiér si zaslouží alespoň jeden kousek originálního designového nábytku, který se stane dominantou celého prostoru a okamžitě přitáhne pohled každého příchozího. Může to být zajímavé křeslo, stůl či sedačka, které jsou neobvyklé svým materiálem nebo tvarem. Pokud svůj originální kousek ještě hledáte, máme pro vás tip na něco opravdu výjimečného.


Líbil se Vám článek?
 
 

Čtvrtina evropských školek je ze dřeva. V Čechách je zatím počítáme na prstech

Redakce | Pátek, 10. listopad 2023

obrázek článkuDřevěné školky se díky vývoji inovativních stavebních technologií a kreativitě architektů stávají globálním trendem výstavby. Jejich přínos není jenom ekologický a ekonomický, ale především zdravotní. V České republice může k tomuto vývoji přispět aktuální dotace ve výši tři miliardy korun z Modernizačního fondu, která podporuje výstavbu energeticky úsporných mateřských, základních a středních škol.

 
 

Nejlepší projekty dřevostaveb letošního roku

Redakce | Úterý, 07. listopad 2023

obrázek článkuJak se v poslední době změnily trendy moderního bydlení? Podle čeho se pozná úspěšný projekt? Kde vlastně končí práce architekta a poznamenaly události posledních let české domácnosti? Na to a ještě víc jsme se zeptali v několika firmách, jejichž práce nás inspiruje a které jsou našimi dlouholetými společníky na cestě k vysněné dřevostavbě. Každý z nich si vybral jeden svůj projekt, který je pro něj v současné chvíli ten „nej", ať už je důvod jakýkoliv. V netradiční přehlídce tak najdete jak malé „typovky", které učarovaly velkému počtu klientů, tak individuální stavby, jež si v portfoliu společnosti našly své speciální místo.


Líbil se Vám článek?
 
 

Stavbu i rekonstrukci podpoří dotační programy. Jaké jsou podmínky pro jejich uplatnění?

Markéta Kristová | Pondělí, 30. říjen 2023

obrázek článkuV oblasti bydlení jsou kladeny stále vyšší nároky na co nejúspornější provoz domácnosti i na její co nejmenší dopad na životní prostředí. Na financování náležitých opatření, jako je například výměna oken, zateplení střechy nebo instalace řízeného větrání, lze využít příspěvku z dotačního programu Nová zelená úsporám, u něhož se od 23. září opět spustil příjem žádostí za nových podmínek.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop