Archiv aktualit

Novinky na dům i do domu

Redakce | Pátek, 13. prosinec 2019

obrázek článkuKaždý dobrý tip se hodí. Zvláště, když nám pomůže vylepšit bydlení, aby se nám v našem domě či bytě bydlelo lépe a komfortněji. Přední výrobci stále inovují a přicházejí s novými nápady i zlepšeními. Několik z nich vám přinášíme v tomto článku.

 
 

Stačí vám jen malý domek? Tipy na dřevostavby pro nenáročné nebo víkendové bydlení

Michal Babor | Pátek, 13. prosinec 2019

obrázek článkuSlýcháme to od vás na veletrzích stále častěji: chtěl bych nějaký malý domeček, chatku, jen pro mě s manželkou, máme malý pozemek a moc nepotřebujeme. Jednu dvě místnosti, malou koupelnu... Tak se pojďme podívat, co nabízejí výrobci a dodavatelé dřevostaveb pro případ, že nepotřebujeme zrovna rodinný dům, ale spíše víkendové bydlení – vybírat je z čeho.

 
 

Fasáda dřevostavby - kdy a jak se o ni starat?

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 12. prosinec 2019

obrázek článkuStejně jako šaty dělají člověka, fasáda dělá dům. Nejen vnější obálka jako celek, ale především to, v jakém se nachází stavu. Není tedy důležité jen vybrat si to nejlevnější nebo nejhezčí možné řešení, ale zamyslet se také nad tím, jak bude vypadat za několik let a kolik nás jeho údržba bude stát sil.

 
 

Vlastní dům byl Tomášův velký sen. I přes zkušenosti se zděnými domy si nechal postavit dřevostavbu a nelituje

Lucie Němcová | Středa, 11. prosinec 2019

obrázek článkuCesty prošlapané v dětství vedou doslova kolem plotu Tomášova domu. Bydlel totiž s rodiči za kopcem a v těsné blízkosti parcely, kde dnes stojí jeho dům. Chodívali tudy s rodiči na procházky. Zůstávat v rodném kraji, v místě, které známe do detailu a má pro nás hodnotu nejen svým charakterem, ale také vzpomínkami, má své kouzlo a přesah.

 
 

Erika Kuhnová: Opravdu potřebujeme bungalov?

Dana Jakoubková | Středa, 11. prosinec 2019

obrázek článkuVýraz bungalov je zaklínadlem mnoha marketérů stavebních firem. O tento typ domu je totiž velký zájem. I přesto, že mnoho logiky to nedává, i přesto, že klasické bungalovy staví jen pár firem. A domy, které za bungalov považujeme, pak nemusejí být zrovna výhrou v loterii. Přesto bungalovy frčí. Proč? To nechápe ani vystudovaná architektka Erika Kuhnová. Do navrhování domů se nikdy nepustila. Architektuře se však věnuje v rovině osvětové jako publicistka. A její názor na bungalov je docela radikální.

 
 

Aktuálně: TIP na vánoční dárek: Darujte předplatné časopisu o dřevostavbách!

 
 

Inspirativní dřevostavba z polské Poznaně, která voní cedrovým dřevem

Redakce | Středa, 11. prosinec 2019

obrázek článkuKrásná barva, úžasná vůně... Tak mluví o cedru ti, kdo se rozhodli postavit si z tohoto dřeva svůj nový domov. Za vůni můžou esenciální oleje s léčivými účinky, za barvu zase přirozená variabilita charakteristická pro tuto dřevinu. Běžně se z cedrového dřeva stavějí masivní dřevostavby, v tomto případě však nahlédneme do domu postaveného technologií rámové dřevostavby nedaleko polské Poznaně.

 
 

Kuchyně harmonická i nekonvenční

Lucie Němcová | Úterý, 10. prosinec 2019

obrázek článkuVezměte jednoduchý nekomplikovaný prostor, přidejte ty nejpřirozenější materiály, prosté tvary a linie, okořeňte jemný detailem a strukturou, doplňte o kontext nádherné krajiny a vznikne místo ke spočinutí a regeneraci, které je životodárnou potravou nejen pro oko, ale zejména duši.

 
 

Začínáme stavět: Jak se vyznat v konstrukcích dřevostaveb

Jiří Kuthan | Pondělí, 09. prosinec 2019

obrázek článkuDřevěný dům, dřevostavba – termín dnes natolik rozšířený, že nenechává nikoho na pochybách, jaký druh materiálu se v plášti domu skrývá. Přesto bychom se mohli dohadovat o drobných nuancích – zatímco dřevěným domem označíme bez váhání srub či roubenku někde v horách, za dřevostavbu můžeme považovat i stavbu, která má sice nosnou konstrukci dřevěnou, ale ve skladbě jejích stěn najdeme i materiály, které už se dřevem nemají nic společného.

 
 

Budoucnost ekologického bydlení - stavby ze živých stromů

Michal Babor | Neděle, 08. prosinec 2019

obrázek článkuJestliže platí, že historie se opakuje a všechno dobré už bylo vymyšleno, zdá se, že to platí i ve stavebnictví. Začali jsme žít na stromech a možná se na ně brzy vrátíme, i když v trochu jiných dimenzích. Nový obor, stavební botanika, se totiž intenzivně zabývá možností stavět ze stromů či lépe řečeno pomocí stromů. Nikoliv těch pokácených a zpracovaných na konstrukční dřevo, ale těch živých!

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop