Archiv aktualit

Modulární dům v jabloňovém sadu vyniká extrémně nízkou úrovní provozních nákladů

Markéta Kristová | Čtvrtek, 08. červen 2023

obrázek článkuNádherný pozemek v jabloňovém sadu. Prostě perfektní prostředí pro navrhování a stavbu modulární dřevostavby. Jaké výhody dům z modulů přináší a jak se v něm majitelům bydlí?

 
 

Individuálně navržený rodinný dům na přání

Markéta Kristová | Středa, 07. červen 2023

obrázek článkuTento individuálně navržený dvoupodlažní dům o dispozici 6+kk s garáží, byl postaven s kvalitním zateplením, rekuperací a tepelným čerpadlem. Díky důmyslnému uspořádání nabízí na své užitné ploše o rozloze 233,77 m2 dostatek místa pro vícečlennou rodinu.

 
 

Citlivá rekonstrukce venkovské poloroubenky je skutečnou inspirací pro všechny milovníky genia loci

Redakce | Pondělí, 05. červen 2023

obrázek článkuMajitelé podstávkového domu, tolik charakteristického pro architekturu severních Čech, chtěli dům citlivě zrekonstruovat tak, aby zachovali původní vzhled a ráz a přitom v něm vytvořili pohodlné bydlení vhodné pro celoroční provoz. Také potřebovali dům nafouknout, protože byl pro šestičlennou rodinu malý. A tak zvolili řešení hodné krále Šalamouna – poloroubence vdechli nový život při zachování všech jejích charakteristik s tím, že bude sloužit především jako dům na léto, za jejími zády pak postavili stavení nové, které poskytuje veškerý komfort i v těch nejchladnějších měsících.


Líbil se Vám článek?
 
 

Svou moderní dřevostavbu na kopci by za zděný dům nevyměnili

Dana Jakoubková | Pátek, 02. červen 2023

obrázek článkuJednotící architektonickou myšlenkou návrhu domu v Jizerských horách bylo využít na maximum potenciál místa – úžasně situovaného svažitého pozemku pod lesem, s výhledem do kraje. Bylo tu však specifikum – na pozemku stála již nevyhovující a k rozebrání určená dřevostavba, která měla být nahrazena novou, větší, a současně ji bylo třeba integrovat do stávajících exteriérových prvků jako koupací jezírko u terasy, vzrostlá zahrada nebo kamenné dlažby kolem domu. Požadavky a očekávání majitelů se architektovi podařilo naplnit a přidal i něco navíc, aby mohli dům užívat s trvalým nadšením.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Dveře do unikátního souboru 13 pasivních domů se v obci Koberovy otevřou už v červnu

 
 

Díky promyšlené rekonstrukci se z nevyhovující chaty stala prostorná a oku lahodící dřevostavba

Redakce | Pondělí, 29. květen 2023

obrázek článkuChata ve svahu na krásném místě obklopená kol dokola vzrostlými lesy, přitom od Prahy co by kamenem dohodil. Ideální konstelace, i když... Chtělo by to víc ložnic. A pořádné sociální zařízení. Naštěstí nic, co by nespravila spolupráce se dvěma mladými architekty, s jejichž pomocí se víkendové bydlení mohlo znovu pořádně nadechnout. Kombinace dřeva, kamene a skla akcentuje moderně střiženou dřevostavbu, která se hrdě tyčí nad romantickou anglickou zahradou.

 
 

Typový bungalov na klíč s promyšlenou dispozicí

Markéta Kristová | Pátek, 26. květen 2023

obrázek článkuHledáte dům se skvěle promyšlenou dispozicí, nadčasovým vzhledem a s nízkými náklady na provoz? Vybrali jsme pro vás typový projekt bungalovu na klíč, který splňuje vysoké požadavky na komfortní bydlení.


Líbil se Vám článek?
 
 

Typová dřevostavba na klíč s cenou do 4 milionů nevyžaduje téměř žádnou údržbu

Markéta Kristová | Středa, 24. květen 2023

obrázek článkuTato dřevostavba je skvělou volbou pro mladou rodinu nebo aktivní seniory, kteří chtějí moderní a nízkonákladové bydlení na vlastním pozemku.

 
 

Dřevostavba pod hřebeny Vysokých Tater upoutá nejen místem, kde je postavena

Markéta Kristová | Čtvrtek, 18. květen 2023

obrázek článkuMnoho z nás často fantazíruje o tom, jak a hlavně kde by měl stát náš dům snů. Ne vždy však jde všechno podle plánu a občas člověk jednoduše musí slevit ze svých nároků. To však není případ investorů dnešního příběhu. Ti měli štěstí nejen na samotný výběr dodavatelské firmy, ale především na místo, kde si od začátku přáli svou dřevostavbu vybudovat.


Líbil se Vám článek?
 
 

Příklady toho, jak vytvořit z koupelny neobyčejnou místnost

Dana Jakoubková | Středa, 17. květen 2023

obrázek článkuJistě existují koupelny spojené se stigmatem sterilních místností a zařizovacími předměty, které by i v nemocnici vypadaly nepatřičně. Se špetkou fantazie ale můžete i z hygienického zázemí vykouzlit neobyčejnou místnost. Stačí třeba posunout vztah k barvám, omezit záři chromu nebo přidat pozornost k detailům. Pestrý výběr nejen z redakčních návštěv vám může být inspirací.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop