Archiv aktualit

Roubenka naruby aneb dřevěná vestavba do zděného domu

Michal Babor | Čtvrtek, 26. listopad 2020

obrázek článkuNebývá neobvyklé, že záměr postavit si masivní dřevostavbu, zejména kanadský srub, zarazí odmítavé stanovisko stavebního úřadu. Někdy je to pochopitelné, masivní dřevostavby jsou velmi specifickým druhem staveb, které se nehodí do jakéhokoliv prostředí. Co ale dělat v případě, že bychom do domu chtěli dostat co nejvíce dřeva, ale čistě dřevostavba to být nemůže? Vyzkoušejte třeba roubenku naruby!

 
 

Na svůj srub v malebném údolí, který je obklopen krásnou přírodou nedají Ivan s Majkou dopustit

Michal Babor | Středa, 25. listopad 2020

obrázek článkuStavba rodinného domu bez ohledu na jeho konstrukční systém je natolik živou událostí, že se jen výjimečně obejde bez nějakého problému nebo komplikace. V případě Majky a Ivana, kteří čtvrtým rokem obývají srub v Přírodním parku Velkopopovicko, se ale nic takového neudálo. Na svého dodavatele pějí oslavné ódy a vzpomínají na něj doslova s láskou. Jak sami říkají, prošlapal jim cestičku k vysněnému bydlení.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Webinář James Hardie představí akustiku vícevrstvých konstrukcí

 
 

Jak zařídit prvotřídní koupelnu okem designéra

Lucie Němcová | Úterý, 24. listopad 2020

obrázek článkuVětšina z nás je v procesu stavby domu a tvorby interiéru pouhými laiky. Pokud navíc chybí odborná pomoc, mnoho důležitých detailů vzniká bez hlubší úvahy a mohou se připomenout až nepohodlím během užívání, krátkou životností či neharmonickým vzhledem. Pojďme si nyní posvítit na koupelnu – naše soukromé wellness – abychom se takovým zbytečným chybám vyvarovali a mohli si užívat zázemí par excellence.

 
 

Jak vyzrát na stavební detaily při stavbě dřevostavby

Redakce | Pondělí, 23. listopad 2020

obrázek článkuStavební detail – odborný termín, který umí zamotat hlavu nejednomu projektantovi, tesařům, sádrokartonářům a v neposlední řadě také investorovi. Na každé stavbě jich najdeme celou řadu. Od těch standardních, které se u většiny staveb řeší stejně, až po netypické, které se musí vyřešit přímo pro danou stavbu. Správně vyřešené detaily jsou klíčové pro dlouhodobou bezporuchovost stavebních konstrukcí, dřevostavby samozřejmě nevyjímaje.

 
 

Zažijte ONLINE Dny otevřených dveří pasivních domů Atrea

Redakce | Pondělí, 23. listopad 2020

obrázek článkuChystáte se stavět? Chcete bydlet komfortně, zdravě a ohleduplně k přírodě? Přijměte pozvání na ONLINE Dny otevřených dveří do unikátního souboru 13 pasivních domů a vzdělávacího střediska v obci Koberovy v Českém ráji.

 
 

Moderní, horská a útulná roubenka je navržena pro aktivní páry, její stavba trvá zhruba týden

Redakce | Pátek, 20. listopad 2020

obrázek článkuV našem prostředí obvykle považujeme za roubenku tradiční, spíše venkovskou chalupu se sedlovou střechou a malými dělenými okny vycházející z historického tvarosloví. Roubenou konstrukci však může mít i stavba ryze moderní, určená třeba pro horské dobrodruhy.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jaké výhody přináší dřevostavbě izolace z minerální vlny

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 19. listopad 2020

obrázek článkuIzolaci z minerální vlny lze považovat za vysoce univerzální produkt, jehož mimořádné vlastnosti podporují snahu o snížené spotřeby energie a využívání obnovitelných zdrojů. Vzhledem k tomu, jak dlouho už se používá, můžeme její roli v souvislosti se zateplením dřevostavby považovat za všeobecně známou. Minerální vlna však nenabízí jen klíč k nízkoenergetické budově. Neméně působivá jsou i další fakta.


Líbil se Vám článek?
 
 

Když cedr není cedrem aneb z čeho se staví dřevostavby, o kterých se tvrdí, že jsou z cedru

Tisk

Redakce | Středa, 18. listopad 2020

obrázek článkuZa všechno můžou pravděpodobně nedbalí překladatelé: když se na trhu objevilo dřevo ve stavebnictví dosud u nás nepoužívaných druhů stromů označovaných v jejich domovině jako Yellow Cedar, Red Western Cedar či Сиби́рский кедр, přeložili je doslova jako žlutý, červený či sibiřský cedr bez ohledu na to, že česká botanická taxonomie takové názvy vůbec nezná. Obchodní označení se nicméně ujalo velmi rychle a přejali ho i dodavatelé dřevostaveb. Z čeho se tedy vlastně staví roubenky, o kterých říkáme, že jsou z cedru?


Líbil se Vám článek?
 
 

Martina: Jak jsme stavěli základy a suterén naší roubenky

Redakce | Pondělí, 16. listopad 2020

obrázek článkuPokud ve stavebním procesu plyne vše ideálně, dostáváme se k další fázi naší cesty za novou roubenkou – realizaci spodní stavby, ať už to budou základové pasy, deska či suterén. V ideálním případě by měla i tuto část realizovat firma, která bude dodávat roubenku, většinou tomu tak ale není. Pak nám nezbude než se poohlédnout po jiné firmě, která se specializuje na stavbu základů a která by měla s dodavatelem roubenky spolupracovat.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop