Archiv aktualit

Inspirujte se zakopaným domem se zakřivenou vegetační střechou

Dana Jakoubková | Pátek, 14. leden 2022

obrázek článkuPřekvapivá stavba, postavená na bulharském pobřeží Černého moře, představuje skromný, ale sofistikovaný architektonický objekt, který citlivě reaguje na přírodní jevy na všech úrovních. S využitím Slunce i jedinečného terénu je dům Equinox energeticky výrazně efektivnější, než vyžaduje pasivní standard, a využívá nové materiály, které vytvářejí jednoduchý, čistý design otevřený do výjimečné fasády.

 
 

Co se při stavbě pasivního domu (ne)vyplatí dělat svépomocí

Redakce | Čtvrtek, 13. leden 2022

obrázek článkuKromě stavebníků, kteří rádi veškeré starosti se stavbou předají zkušené firmě, existuje stále ještě početná skupina těch, kteří se chtějí na stavbě svého domu více či méně podílet sami. Ať už je hnacím motorem vidina úspory, nebo kvalitněji provedené práce, vždy je třeba pečlivě zhodnotit, co se ještě vyplatí naložit na svá bedra, a s čím už by si měl člověk nechat pomoci. Pasivní dům, zvláště pokud chce stavebník dosáhnout na dotace, je velice náročný na kvalitu projektu i vlastního provedení. Mohlo by se zdát, že pustit se do realizace pasivního domu svépomocí je bez zkušeností a znalostí sebevražda. Přesto tomu tak nemusí být. Zeptali jsme se těch nejpovolanějších – odborníka na studii a projekt, odborníka na realizace a v neposlední řadě také odvážného stavebníka, který se do svépomocné výstavby pustil s neobvyklým nasazením.

 
 

Materiálový výběr pro vaše okapy na střechu domu

Redakce | Neděle, 09. leden 2022

obrázek článkuJste zrovna ve fází vybírání nejvhodnějšího odvodňovacího systému a dalších klempířských prvků na vaši střechu? Bezúdržbovost, odpovídající životnost, vzhled, ale i komplexnost systému a dobrý záruční a pozáruční servis zaručí, že do sebe všechno krásně zapadne a bez vašeho dalšího přispění bude sloužit dlouhá léta.

 
 

Údržba a čištění rekuperační jednotky v domě

Dana Jakoubková | Pondělí, 03. leden 2022

obrázek článkuNenašla jsem žádnou vědeckou studii, která by prokázala negativní dopad řízeného větrání na zdraví. Systém se však může stát silným zdrojem znečištění interiéru v důsledku nedostatečné kontroly, špatné údržby či nevhodného používání. Kdy je lepší systém zcela vypnout, proč ho jindy rozhodně nevypínat anebo proč k výměně filtru nepotřebujete budík? Na to a leccos dalšího nám odpověděli odborníci na slovo vzatí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Věříme, že nám bude dřevostavba sloužit více jak padesát let

Dana Jakoubková | Úterý, 28. prosinec 2021

obrázek článkuÚroveň zapojení investorů do procesu návrhu domu architektem bývá zdrojem neshod mezi stranami. Návrh může být spojen s nezdary a vynucenými změnami. Zabřednout se dá do procesu pokusů a omylů. Možná budete muset čelit tomu, kdo chce vaše přání a potřeby „přepsat". Nadměrná aktivita investora může omezit schopnost návrháře dodat nejlepší řešení a nedostatečná zase nemusí vést k uspokojivému naplnění zadání. Proto by každý měl znát své hranice a nedopustit, aby ho druhý nutil je překročit. Naučit se stát sám za sebou je jako jízda na kole; nakonec najdete správnou rovnováhu. Své o tom ví Tomáš s Janou, pro které nebyl návrh individuálního domu bez komplikací.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jeden soukromý vesmír

Lucie Němcová | Pondělí, 27. prosinec 2021

obrázek článkuZačnete jednoduchými úvahami o typovém domě z nejlevnější kategorie a skončíte v unikátní, architekty navržené dřevostavbě s nápaditým interiérem. Jak je to možné? Vyberete si správné průvodce, kteří vás umí přivést do reality, naslouchají vašim potřebám, rozumí oboru a mají (většinou na rozdíl od vás) hodně zkušeností. Ti vám pomohou projít jedním z nejnáročnějších životních procesů s grácií a výsledkem, který jste si neuměli ani představit.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavbu v prudkém svahu si nechal postavit na místě, kde prožil dětství

Lucie Němcová | Pondělí, 20. prosinec 2021

obrázek článkuDobře znát sebe i lokalitu jsou ingredience dobrého bydlení, které pomohly na svět i této dřevostavbě. Stojí na místě domu, kde žila babička majitele a kde trávil čas v dětství. Věděl tedy přesně, jak funguje na pozemku světlo nebo které výhledy stojí za to. Pak mohla vzniknout stavba skutečně na míru – člověku i místu.

 
 

Moderní a úsporný bungalov s promyšlenou dispozicí

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 16. prosinec 2021

obrázek článkuMalý, promyšlený a úsporný, takový je typový bungalov na klíč, který si dle požadavků nechali upravit a následně postavit i Veronika s Jiřím. Ty jsme v jejich zbrusu novém domě navštívili v rámci redakční návštěvy abychom se zeptali, jak se jim tu bydlí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Bydlení v dřevostavbě bez hranic

Dana Jakoubková | Úterý, 14. prosinec 2021

obrázek článkuNení mnoho věcí na tomto domě, které bych označila za běžné. Jednoduché linie, jedna úroveň, vztah k obzoru, trendy design... s tím se běžně setkávám. Ale tady nejde jen o bod, čáru, rovinu a objem. Tenhle domov není pouhou dutinou mezi stěnami. David s Evou investovali do smyslového prostoru, který v mnoha ohledech překračuje hranici všednosti. Nejen že umí žít svým vlastním životem, ale dostal možnost se i měnit, vyvíjet a stárnout. A takový prostor k bydlení má nekonečný potenciál.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jitka Holečková: Někdy máme pouze jeden pokus

Dana Jakoubková | Úterý, 14. prosinec 2021

obrázek článkuRozpočet a kvalita odvedené práce – dva aspekty stavebního procesu, které dělají zájemcům o stavbu domu největší starosti. Za pomoci technického dozoru je však možné od takového břemene budoucím stavebníkům ulevit. Už jenom fakt, že na stavební firmu někdo dohlíží, může být totiž motivující pro snahu rozpočet nepřešvihnout a vyvarovat se maxima chyb. A právě o ně v tomto rozhovoru jde.


Líbil se Vám článek?
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop