Archiv aktualit

Létající chatička v lese poskytuje svým nocležníkům pořádnou dávku dobrodružství

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 29. září 2022

obrázek článkuPozorovat, jak usíná a probouzí se les. Se všemi jeho tajnostmi. To je hlavní koncept chatičky ootoolno, transparentního domečku levitujícího mezi stromy. Jedinou překážkou k nevšednímu zážitku je snad jen čtyřmetrový žebřík, který musíte zdolat. Dobrou zprávou je, že neinvazivní způsob zavěšení nijak nepoškozuje stromy, které jí poskytují oporu, a až jednoho dne doslouží nebo zatouží po jiném místě a bude muset zase dolů, nezanechá po sobě žádnou škodu.

 
 

Velký prostor v malém balení

Lucie Němcová | Úterý, 27. září 2022

obrázek článkuVzácná lokalita u Ženevského jezera ve Švýcarsku. Zastavěno 70 metrů čtverečních při dosažení téměř 134 metrů čtverečních užitné plochy. Pět tisíc korun roční náklady na provoz domu. Příjemné klima během letních veder i sychravé zimy. To není pohádka, ale realita odvážných a osvícených investorů, kteří na cestě za touto oázou museli překonat celou sbírku překážek.


Líbil se Vám článek?
 
 

Tomáš Nemrava: Prefabrikace je obrovská výhoda dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 26. září 2022

obrázek článkuOd malička koukal tátovi – majiteli pily – pod ruce. Stál u katru, skládal prkna a učil se. Na dřevu prakticky vyrostl. Ale protože ho bavily počty a později i statika a dynamika, vystudoval beton. První domluvený termín rozhovoru na poslední chvíli zrušil. Ředitel dřevozpracovatelského závodu NEMA a stavební firmy Nema Dřevostavby totiž musel obléknout montérky a stoupnout si ke stroji.


Líbil se Vám článek?
 
 

Houba, která dřevostavbě neuškodí

Dana Jakoubková | Pátek, 23. září 2022

obrázek článkuHouba, která dřevo nenapadá, ale konzervuje. Zní to podivně, že? Pro nizozemského architekta Jorise Verhoevena to ovšem znamenalo možnost, jak postavit pro sebe a svoji rodinu soběstačný dům, který by zapadl do přirozeného prostředí, a z materiálů, které by jednou mohly být bez následků vráceny přírodě. Nemusel obětovat nic z toho, co si spojujeme s typickým rodinným domem, ani dlouhodobou udržitelnost.

 
 

Aktuálně: Den otevřených dřevostaveb zpřístupní i letos desítky zajímavých domů ze dřeva!

 
 

Dřevo v paneláku? Proč ne!

Redakce | Úterý, 20. září 2022

obrázek článkuMáte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.

 
 

Miniaturní soběstačná chatka poskytuje na 12 metrech čtverečních vše potřebné

Redakce | Pátek, 16. září 2022

obrázek článkuCo vlastně potřebuje člověk nebo pár ke komfortnímu přenocování uprostřed přírody? To byla původní myšlenka, která stála za zrodem projektu TinyHouseDone. Postel, kuchyni, sprchu a WC se jim nakonec podařilo napasovat na neuvěřitelných 12 čtverečních metrů užitné plochy. A co víc – koncept miniaturní soběstačné chatky je vymyšlen tak, aby si ji z dodaných dílů dokázal postavit každý zručnější kutil.


Líbil se Vám článek?
 
 

Zaostřeno na kuchyňskou pracovní desku

Lucie Němcová | Pátek, 09. září 2022

obrázek článkuKuchyně je pro většinu z nás místem denního užívání a jakékoli detaily způsobující byť jen malý diskomfort, mohou být v dlouhodobém horizontu velmi obtěžující. Nejde jen o promyšlené funkční řešení a zařízení, ale také o typ a kvalitu materiálu a detaily, kterým jako laici v procesu návrhu nemusíme věnovat pozornost – hrany, přechody plochy, zapuštění jednotlivých prvků... Tím nejexponovanějším místem, a tedy i místem s nejvyššími požadavky na kvalitu a životnost, je pracovní deska kuchyně. Jaké vlastnosti a specifika s sebou nesou jednotlivé materiálové varianty, si řekneme v následujícím textu.

 
 

Hravý a lehce přenosný osmistěn má na zahradě mnoho využití

Lucie Němcová | Středa, 07. září 2022

obrázek článkuPro milovníky trojrozměrných těles v architektuře bude tato originální zahradní dřevostavba jistě příjemným osvěžením. Pravidelný mnohostěn schovaný mezi stromy slouží členům rodiny jako skrýš, pracovna či herna. Stojí v zahradě domu na předměstí hlavního města Kolumbie.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: FOR ARCH 2022 VSTUPENKA ZDARMA od časopisu DŘEVO&stavby

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop