Archiv aktualit

Roubenka na místě bývalého kamenolomu v prostředí skal a lesů vám vyrazí dech

Redakce | Středa, 03. březen 2021

obrázek článkuDoba koronavirová s sebou přináší různé příběhy – někdo přichází o práci, jiný ji má více než jindy, o promořování nemluvě. Zkoordinovat volné termíny majitelů, redaktora a fotografa a vhodné počasí pro fotografování je obtížnější než jindy. A tak nastupují, stejně jako v jiných oblastech, různá provizoria. V případě této návštěvy jsme museli o „rozhovor" požádat majitele prostřednictvím e-mailu, ačkoliv to není naším zvykem. Vlastimil se svého úkolu zhostil nečekaně svědomitě, a tak vám jeho příběh přinášíme tak, jak nám ho sám popsal.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Firma PALIS Plzeň má na kontě už 250. postavený dům!

 
 

Biodeska svými unikátními parametry nahrazuje spárovku i palubky

Redakce | Středa, 03. březen 2021

obrázek článkuVe stavebnictví jsou stále častěji požadovány materiály vyrobené z obnovitelných zdrojů, s nízkou energetickou náročností na výrobu, zdravotně nezávadné, s vysokou estetickou hodnotou a funkčností. Jedním z takových materiálů, který všechna tato kritéria splňuje je i biodeska.

 
 

Montáž oken může být teď rychlejší než dříve

Redakce | Pondělí, 01. březen 2021

obrázek článkuDoba je dnes tak rychlá, že technologie, které přicházejí na trh, nemáme šanci vůbec zaregistrovat. Pokud se nezajímáme o poslední stavební trendy, můžeme žít stále v přesvědčení, že tak, jak se stavělo před dvaceti lety, staví se i dnes: že zeď se prostě postaví jen pomocí cihly a malty nebo že všechno spraví silikon a pěna, protože „tak se to přeci vždycky dělalo." Okna by o všemožných stereotypech mohla vyprávět: montážní praktiky z let devadesátých zde totiž stále vládnou, ačkoliv technologie už dávno pokročily.


Líbil se Vám článek?
 
 

Starý seník proměnil v luxusní roubenku s působivým interiérem

Michal Babor | Pátek, 26. únor 2021

obrázek článkuJak si představujete roubenku postavenou na konci 18. století? Vytane-li vám před očima usedlost ze skanzenu, budete překvapeni tím, co uvidíte na následujících fotkách.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Cyklus přednášek KRUH 2021: Dialogy

 
 

Svou typovou dřevostavbu museli značně přizpůsobit oblasti v CHKO

Dana Jakoubková | Středa, 24. únor 2021

obrázek článkuMožná už jste také slyšeli tvrzení, že území CHKO není právě vhodným terénem pro realizaci typových projektů. Novostavby se totiž musí svým půdorysem, podlažností, vzhledem i materiálovým řešením co nejvíce přiblížit původním dochovaným stavbám. Pokud si však vyberete dodavatele, v jehož portfoliu figurují i archetypální stavby, máte skoro vyhráno. I když, jak potvrzuje Petr – majitel tohoto domu, nebude to vůbec jednoduché.


Líbil se Vám článek?
 
 

Typové dřevostavby na klíč do 2,5 milionu korun pro mladou rodinu i seniory

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 25. únor 2021

obrázek článkuZaujala vás myšlenka bydlení v dřevostavbě a chcete se se stavbou domu vejít do dvou a půl milionu korun? Vybrali jsme pro vás devět typových projektů přízemních dřevostaveb od ověřených dodavatelů, které bez problému spadají do limitu vašeho finančního rozpočtu.


Líbil se Vám článek?
 
 

2,5 milionu na dům, je to hodně nebo málo?

Lucie Němcová | Úterý, 23. únor 2021

obrázek článkuKde přesně se nachází vaše startovní čára, když máte na účtu 2,5 milionu korun a chcete se pustit do stavby domu? Stačí taková suma na pokrytí všech nákladů? A pokud ne, kolik peněz je minimum pro realizaci domu se vším všudy? Realit současnosti nám přiblíží zkušení odborníci. Pozor, ztráta iluzí možná, neřkuli pravděpodobná...

 
 

Aktuálně: Každý den vyroste v České republice více než jedna kvalitní dřevostavba

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop