Tisk
Pěkné okolí dřevostavby aneb myslete i na svoji zahradu

Pěkné okolí dřevostavby aneb myslete i na svoji zahradu

Komerční sdělení | Úterý, 06. březen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Pravdou je, že pečlivě udržovaná dřevostavba mnohem více vynikne na alespoň částečně upravené zahradě. Samozřejmě záleží na tom, zda majitel dřevostavby preferuje spíše pečlivě upravenou zahradu, nebo naopak nebude dbát na každý detail a nechá přírodu konat její práci... Pro první možnost se můžete inspirovat v uhlazených francouzských zahradách, v druhém případě naopak ležérním anglickým parkem. Obě možnosti mají něco do sebe, pojďme si je tedy trochu přiblížit.

Upravená zahrada ve francouzském stylu

Francouzské parky v okolí honosných zámků se vyznačují přísnými pravidly a řádem.

francouzská zahrada

Vše má své přesné místo a svůj jasný účel. Základem jsou nejrůznější geometrické tvary, ať už co se týče chodníčků, záhonů, nebo také způsobu, jak jsou zastřiženy stromky a keře. Své místo má samozřejmě i zahradní posezení a vše ostatní. Pečlivě navržená a precizně udržovaná zahrada vytvoří elegantní zázemí v okolí klasicky pojatého rodinného domu i moderní dřevostavby. Ovšem nutno podotknout, že údržba takové zahrady si žádá důslednost. Každá nerovnost a nedokonalost jde totiž rázem vidět.

Příjemná zahrada jako v anglickém parku

Příjemná zátiší vybízející k relaxaci charakterizují anglické parky.

anglická zahrada u dřevostavby

I kolem domu lze vytvořit podobně přívětivé místo, zejména v okolí dřevostavby s důrazem na přírodní prvky. V tomto případě je povoleno nahodilé uspořádání keřů i stromů, stejně tak není na překážku vyšší tráva, nedbale rozmístěný zahradní nábytek a podobně. Výhodou takto pojaté zahrady jsou samozřejmě nižší nároky na údržbu.


3 užiteční pomocníci při péči o trávník

A jak si práci na zahradě co nejvíce usnadnit? V garáži nebo zahradním domku by nemělo chybět základní zahradní vybavení.

Pojízdná sekačka: Na menší i větší zahradě vždy nalezne uplatnění pojízdná sekačka, která umožňuje efektivní práci s minimálním úsilím. Zejména na větších plochách je nedocenitelná možnost sběru. Ani s dostupností náhradních dílů na sekačky nebývá žádný problém.

Strunová sekačka: Strunová sekačka není sice nepostradatelná, ale klasickou pojízdnou sekačku velmi dobře doplňuje. Je totiž velmi lehká a dostane do nejrůznějších zákoutí, se kterými si klasická sekačka neporadí.

Vypalovač trávy: Rázné a efektivní řešení v boji s nežádoucím porostem představuje vypalovač trávy. Jeho výhodou je rychlá práce. Vhodný je k použití na tvrdých površích, tedy na chodnících, vydlážděných plochách, příjezdových cestách a podobně.

 


Jakou formu úpravy zahrady preferujete kolem vaší novostavby?

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop