Terasa, kterou rozmary počasí nepřekvapí

Terasa, kterou rozmary počasí nepřekvapí

Redakce | Středa, 05. srpen 2009 | | Aktualizováno Pátek, 21. červen 2019

Přidat na Seznam.cz

Venkovní dřevěné terasy jsou s příchodem teplého počasí místem, které u mnoha rodinných domů tvoří již neodmyslitelnou součást. Trávíme na ní příjemné chvíle s rodinou či přáteli, je naším útočištěm a ke svým hrám ji velmi často využívají děti. Nejen z těchto důvodů jsou na ni kladeny vysoké nároky v otázce kvality, odolnosti a dlouhověkosti.

Terasová prkna Xterier

Terasová prkna Xterier, jsou díky speciální termické a impregnační úpravě při výrobě, připravena odolat vysoké mechanické zátěži a neohrozí ji ani známé výkyvy počasí a teplot, jež jsou v letních a zimních měsících častou záležitostí a dosahují rozdílu až 50 °C.

dřevěná terasaTerasová prkna Xterier jsou zajímavou možností pro všechny kutily, kteří si chtějí svoji terasu jednoduše a rychle namontovat vlastními silami.

„Pro výrobu našich nových terasových prken Xterier jsme použili evropské dřeviny, které jsou přirozeně samy o sobě odolné vůči klimatickým nerovnováhám. S pomocí naší patentované impregnační úpravy NATwood například podstatně zvyšujeme odolnost jasanového dřeva. Se speciální termickou úpravou pak nabízíme jedli a opět jasan,“představuje nabídku terasových prken Xterier Ing. Zdeněk Vondrák, jednatel české centrály tilo s.r.o.

Druhy dřevin a povrchová úprava terasových prken Xterier

Terasová prkna Xterier si ale lze pořídit také v tvrdém kanadském modřínu. Všechny tři dřeviny pak mají kompletně provedenou povrchovou úpravu olejem na všech plochách. Díky termické úpravě, která je aplikována na jedlové a jasanové dřevo, jsou prkna Xterier chráněna proti napadení škůdci a houbami, které velmi často dřevo v exteriéru ohrožují. Při výrobě se termo jedle řeže z bočního řeziva a díky tomu má převážně stojaté letokruhy.

Ptáte se, k čemu je orientace letokruhů dobrá? „Tímto výrobním postupem se v prvé řadě zajistí podstatně větší rozměrová stabilita a dřevo tolik nepracuje. Terasa je uchráněna od nepříjemných průhybů a majitel tak nemusí řešit opravy prken a výměnu dílců,“ vysvětluje Ing. Vondrák. Termojedle je prakticky úplně bez suků, což nejvíce oceníte v okamžiku pokládky a montáže terasy.

Více informací na www.tilo.cz

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zahrada”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop