I malá pasivní dřevostavba může za dobrou cenu nabídnout vysoký komfort bydlení

Markéta Kristová | Čtvrtek, 25. leden 2024

Malá pasivní dřevostavba na Vysočině od Chytrý důmNajít vhodné bydlení v době vysoké inflace, rostoucích úrokových sazeb, cen energií a životních nákladů může být na první pohled nepřekonatelný problém. Každá krize však přináší také příležitost – buď v podobě zcela nových a neobvyklých řešení, nebo ve využití těch, která jsou k dispozici již léta, a nyní přišel jejich čas. Jak se ukazuje, chytrým ekonomickým, ale i ekologickým a udržitelným řešením bydlení mohou být v dnešní době pasivní dřevostavby.


Líbil se Vám článek?
 

Chata Kostka vyrostla na půdorysu původního rekreačního objektu

Redakce | Neděle, 21. leden 2024

DrevoaStavby.cz Chata KostkaV roce 2020 navrhlo 0,5 Studio ve spolupráci s firmou Chytrý dům typovou chatku o rozměrech 5×5 metrů. Investorům této realizace se koncept krychlové chatky moc líbil, potřebovali ale návrh modifikovat na půdorys stávající kamenné základny o rozměrech 7×5 metrů, která zbyla po jejich fyzicky i morálně zastaralém rekreačním objektu. Vznikla tak dvoupodlažní kostka na zastavěné ploše 35 m2, svou dispozicí a velikostí ideální pro rodinnou rekreaci s krásným výhledem do vzrostlé zahrady.

 

Třetí nejtěsnější dům na světě najdeme ve Velké Británii

Markéta Kristová | Pátek, 12. leden 2024

DrevoaStavby.cz Nejtěsnější dům Velké Británie z CLT panelů NOVATOP 1Mickovým snem bylo postavit si v srdci anglického venkova dům na míru, který by odpovídal jeho současným potřebám a vyhovoval mu i ve stáří. Když o svém novém domově začal poprvé přemýšlet, netušil, že na konci stavebního procesu bude pasivní dřevostavba s mnoha pozitivními vlastnostmi a jedním primátem. Dnes, po více než třech letech od nastěhování, si Mick svůj vysněný dům naplno užívá a sám říká, že nemůže být spokojenější.


Líbil se Vám článek?

Moderní dřevostavba v modřínovém hávu na nejlepší léta

Redakce | Čtvrtek, 04. leden 2024

DrevoaStavby.cz Dům podle typového projektu LUCERN 116Tato nízkoenergetická přízemní dřevostavba vychází z typového domu LUCERN 116, ale byla uzpůsobena přáním a potřebám klientů. Pojďte dál a nechte se inspirovat moderním bydlením v domě ze dřeva.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby s větším měřítkem rostou v pražských Řeporyjích

Redakce | Středa, 03. leden 2024

DrevoaStavby.cz Timber Praha_Arcus CityV říjnu minulého roku jsme v redakci využili pozvání navštívit dokončenou hrubou stavbu dřevěného projektu Timber Praha, který jako součást rezidenčního komplexu Arcus City v Praze-Řeporyjích buduje společnost UBM Development Czechia. Nezvykle čisté staveniště, provoněné dřevem, dává tušit, že budoucnost stavebnictví se ubírá tím správným směrem – k ekologii a trvalé udržitelnosti. Na pár otázek jsme se zeptali jak samotného developera, tak architekta Pavla Horáka, jehož tým se podílel na optimalizaci projektu při jeho překlopení z tradiční technologie do dřevostavby.

Roubenka Štěpán nabízí moderní design a útulné prostředí

Markéta Kristová | Čtvrtek, 21. prosinec 2023

Roubenka ŠtěpánPro ty, kteří hledají něco jedinečného, inovativního a přitom útulného, je roubenka Štěpán tou pravou volbou. Jedinečná dřevostavba spojující tradiční řemeslnou práci s moderním pohledem na bydlení.


Líbil se Vám článek?

Elegantní rodinný dům na klíč potěší šikovnou dispozicí a příznivou cenou

Markéta Kristová | Pátek, 08. prosinec 2023

Dřevostavba Vela Profi 96 Hledáte bydlení pro klidné žití? Projekt rodinného domu na klíč zaujme svou cenou a špičkovým zpracováním. To potvrzují i manželé, kteří si dům nechali na přání upravit a postavit na pozemku v prudkém svahu.


Líbil se Vám článek?

Moderní dřevostavba je ideální pro volný čas. Její konstrukce je smontována v řádu hodin

Markéta Kristová | Čtvrtek, 30. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Prodesi  CLT moderní dřevostavba WeekendWeekend je moderní typová dřevostavba, která je pohodlným útočištěm pro volné dny – rozměrově menší chata postavená v kvalitě rodinného domu může stát na horách, u vody, nebo v rámci vesnické zástavby.


Líbil se Vám článek?

Minimalistické bydlení raz dva a za rozumné náklady

Redakce | Čtvrtek, 23. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Modulární tiny houses Eko modularMít svoje vlastní soukromé místo k rekreaci a relaxaci je snem mnoha stavebníků. Možná máte pozemek a chcete na něm rychle a s rozumnými náklady vybudovat chatu. Nebo na něm už i stávající a morálně i technicky dožitá stavba stojí, jenže se obáváte zdlouhavé a náročné rekonstrukce. Odpovědí může být modulová dřevostavba, která vám s bezkonkurenční rychlostí poskytne individuálně navržený domek, který může v budoucnu i vyrůst. Nechte se inspirovat.

Roubenky Na Valaškách v sobě mísí historii i současnou dobu

Markéta Kristová | Úterý, 21. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Roubenky na Valaškách Selský styl, původní 200 let staré dřevo a náročná výroba posunula truhláře realizační firmy – jak sami říkají – na novou úroveň. Výsledkem jsou roubenky na samotě Na Valaškách.

Nejlepší projekty dřevostaveb letošního roku

Redakce | Úterý, 07. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Nej projekty dřevostaveb LUCERNJak se v poslední době změnily trendy moderního bydlení? Podle čeho se pozná úspěšný projekt? Kde vlastně končí práce architekta a poznamenaly události posledních let české domácnosti? Na to a ještě víc jsme se zeptali v několika firmách, jejichž práce nás inspiruje a které jsou našimi dlouholetými společníky na cestě k vysněné dřevostavbě. Každý z nich si vybral jeden svůj projekt, který je pro něj v současné chvíli ten „nej", ať už je důvod jakýkoliv. V netradiční přehlídce tak najdete jak malé „typovky", které učarovaly velkému počtu klientů, tak individuální stavby, jež si v portfoliu společnosti našly své speciální místo.


Líbil se Vám článek?

S typovým bungalovem na klíč můžete bydlet už za tři měsíce. Své o tom ví investoři z Litoměřic

Markéta Kristová | Pondělí, 23. říjen 2023

Rapido 2-81 Haas Fertigbau Přízemní bungalov na klíč vyniká chytře navrženou dispozicí, přijatelnou cenou a rychlostí výstavby. Není divu, že si tento dům nechal postavit a upravit dle přání i manželský pár z Litoměřic, který se s námi podělil o zkušenosti se stavbou i samotným bydlením v dřevostavbě.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 32

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop