Tisk
Nová poznávací soutěž je v plném proudu!

Nová poznávací soutěž je v plném proudu!

Přidat na Seznam.cz

Na půdách a ve stodolách historických roubených chalup najdeme dodnes mnoho předmětů, které sloužily jako nástroje nebo nářadí pro provozování různých tradičních řemesel nebo k běžnému životu dřívějších obyvatel. Nad tím, k čemu některé předměty sloužily, si dlouho lámeme hlavu a odhalení jejich účelu nás často hodně překvapí! Většinou jsou vyhledávanými sbírkovými předměty muzeí a skanzenů, mnozí současní majitelé roubenek jimi zdobí police světnic, zahrady a okolí chalup.

Pravidla: Každé týden v pondělí uveřejníme na našich internetových stránkách www.drevoastavby.cz a www.facebook.com/drevoastavby fotografii jednoho předmětu. Následující pondělí bude vybrán autor nejzajímavější správné odpovědi, kterého odměníme permanentkou na adventure golf a jeho odpověď případně i zveřejníme. Všechny správné odpovědi za období květen-červenec postupují do závěrečného hodnocení, které proběhne v čísle 3/2012 časopisu sruby&roubenky (vychází 6. srpna). Čtenáři, kteří budou mít nejvíc správných odpovědí, se stávají vítězi první až třetí hlavní ceny. Při stejném počtu správných odpovědí rozhodne o vítězích los.

Ceny pro vítěze:

Na internetu každý týden hrajete o rodinnou permanentku na Adventure Golf v Horním Bezděkově v ceně 2 999 Kč. Nevíte, o co jde? Adventure golf je oblíbeným rekreačním i profesionálním sportem, ale hlavně rodinnou zábavou. Je to v podstatě klasický golf zmenšený do velikosti minigolfových drah. Překážky známé z minigolfu zde ale nenajdete, na drahách jsou různé terénní nerovnosti, vyvýšeniny, boule, vodní pasti a písečné bunkry. Adventure Golf v Horním Bezděkově je prvním certifikovaným osmnáctijamkovým hřištěm v České republice.

golfadventure1


Hlavní ceny:

hotelKokorin1. a 2. cena Víkendové pobyty v hotelu Kokořín pro dvě osoby. Nově zrekonstruovaný hotel leží uprostřed malebné přírody pískovcových skal a překrásných jezírek přímo pod hradem Kokořín, tedy v oblasti, kde jsou k vidění i mnohé roubené stavby lidové architektury, které tak malebně doplňují zdejší ráz krajiny.

fiskars-sekerka3. cena (pro 4 výherce) Štípací sekera Fiskars X7 určená na sekání větví a štípání malých špalků.

Předmět pro šestý týden

Soutěžní předmět č.6Poznáte, k čemu sloužil tento předmět? Svou odpověď vyplňte do níže uvedeného formuláře a připište i svůj komentář, zkušenost či zajímavost, která se k tomuto předmětu váže. Autora nejzajímavější správné odpovědi odměníme permanentkou na adventure golf a jeho odpověď případně i zveřejníme.

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop