Tisk
Správnou cestou k výhodné dřevostavbě

Správnou cestou k výhodné dřevostavbě

Michal Babor | Pátek, 18. únor 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Také známý stavitel dřevostaveb Sonnleitner kriticky a pečlivě zkoumal, jaké důvody mluví proti dřevostavbám. Ale tato prověrka byla rychlá a bez jakýchkoliv pochyb o tom, že nejzdravější a nejlepší způsob stavění je s použitím dřeva. O tom, že je tato cesta správná, se můžete přesvědčit v zákaznickém centru dřevostaveb firmy Sonnleiter 70 kilometrů od českých hranic.

 Před dvěma lety otevřené zákaznické centrum dřevostaveb v areálu sídla společnosti v Ortenburgu nenechá nikoho na pochybách, že správně a dobře ošetřené dřevo nic nenahradí. V Ortenburgu staví domy podle zásad baubiologie, v Čechách oblíbené materiály s podílem chemických pojiv zde nenajdete. Vysvětlení je jednoduché, říká obchodní ředitel Christian Loher: „Naši zákazníci nemají zájem o náhražkové materiály v podobě dřevotřísek, lamin a tak podobně, kde nemůžeme nikdy očekávat, jak se budou chovat v budoucnosti a takové je i naše přesvědčení."

img_4825 img_4904V přízemí zákaznického centra Vás uvítá ukázka krásy přírodního materiálu dřeva. Následuje rozmanitá procházka v doprovodu interaktivní prezentace o možnostech a využití dřeva, jeho způsoby těžby, zpracování a ošetření přírodními oleji a vosky. Nechybí vzorky a varianty použití patentované konstrukce stěn Twinligna®. Uvidíte nábytek v nadživotní velikosti a projekci filmů, které Vám pomohou získat zdravý pohled nad celou problematikou správného stavění.

holzhausbau_foyer-022 holzhausbau_terrasse-02V dalším podlaží si prohlédnete a vyzkoušíte interiéry čtyř ukázkových domácností vybavených na zakázku vyrobeným masivním nábytkem. Navazující vzorkovna pomůže stavebníkům vybrat ty správné doplňky a součásti domu.

Prostorné foyer propojující obě podlaží zákaznického centra slouží jako kavárna nebo prostor pro uspořádání koncertů a pravidelných dnů dřevostaveb. Na návštěvu firmy Sonnleitner se můžete vypravit i s Vašimi nejmenšími ratolestmi, pro děti jsou zde připraveny dva dětské koutky se zajímavou nabídkou hraček, které jsou samozřejmě pouze ze dřeva.

Společnost postavila více než 2000 dřevostaveb a ročně staví 60 rodinných domů, které se pravidelně objevují na předních příčkách oblíbenosti zákazníků. Cena domů (bez nábytku) dosáhne v průměru 250.000 euro. Co čísla neukazují hned, ale je důležité pro pochopení síly společnosti je přístup podniku k zakázkám a jejich realizaci: stupněm dokončení tří ze čtyř domů byla dodávka na klíč a mnohé z nich tvořila také instalce nábytku z vlastních dílen, individualita a spokojení majitelé se tak stávají tou nejlepší vizitkou firmy Sonnleitner.

Sonnleitner_Kundenzentrum_3 08-06-02_twinligna_02Společnost Sonnleitner získala pověst prvotřídního výrobce zdravých dřevostaveb z Bavorska, které zajišťují pevnou hodnotu investovaných finančních prostředků v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Itálii, Lucembursku a nyní i v České republice. I Vy máte možnost přesvědčit se, že cesta k dřevostavbě je cestou královskou.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop