Komentáře k článku “Dřevostavba na hypotéku?”

« Zpět na článek

Komentáře  

 
0 #13 lucky peter 2019-12-11 06:33
Rychlá a spolehlivá nabídka půjček Získejte služby bezpečně od 200.000 Kč do 2.500.000 Kč. Pro vaše ruzné projekty, vaše financní potíže, nebojte se, mužete získat služby tak rychle, jak potřebujete. Nabídka je zajímavá a dostupná s celková záruka, Rocní úrok 2,66% a doba splácení se pohybuje od 6 mesícu do 240 mesícu. Kontakty:
Citovat
 
 
0 #12 Monďa 2011-05-04 10:09
Dobrý den ještě jednou, předhypoteční úvěr asi raději pokoušet nebudeme, ještě by mě zajímalo, jak banka uvolňuje peníze na další věci s tím spojené jako je koupě komínu, okna, vybavení...
Citovat
 
 
0 #11 Monďa 2011-05-04 09:55
Dobrý den, prosila bych Vás o radu. Firma nám bude stavět dřevostavbu, začít by se mělo asi za měsíc a banka již uvolnila nějaké peníze. Pozemek jsme čerpali z úvěru, stejný jako čerpame na dřevostavbu. Nyní se nám začne dělat základová deska. Potřebovali bychom již uvolnit peníze na desku a také firma potřebuje další část peněz na dřevostavbu. Problém je, že nám banka uvolní peníze tehdy, až bude rozestavěná stavba. Jenže s postupným zapisováním do katastru se těch peněz firma do měsíce nedočká. Podotýkám že máme v zástavě byt, ale nepokryje celou výši úvěru. Proto se ptám, může nám banka uvolnit i tak více peněz najednou nebo máme zažádat o předhypoteční úvěr a jak dlouho by jeho vyřízení trvalo. Předem Vám velice děkuji za rychlou odpověď.
Citovat
 
 
0 #10 Tomáš Pfeifer 2011-02-18 15:06
pfeifer@drevost avby-z-kanady.cz
Citovat
 
 
0 #9 Tomáš Pfeifer 2011-02-18 15:05
Dobrý den, kontaktujte mně a vše vyřídíme.
Citovat
 
 
0 #8 Vladimír Vojtíšek 2011-02-16 11:30
Dobrý den,
jako každý zaměstnanec byste měl doložit Potvrzení o příjmu. Navíc Vás bude čekat předložení daňových přiznání společnosti za dvě předcházející uzavřená účetní období (včetně výkazů, účetní závěrky) a rozhodnutí o rozdělení zisku společníkům. Obvykle banky také chtějí vidět alespoň jeden výpis z účtu, kde bude výplata podílu na zisku zachycena a pokud Vám firma neprovedla srážku daně, pak doklad o zaplacení srážkové daně za jeden rok zpětně - opět postačuje výpis z účtu.

Krásný den!
Citovat
 
 
0 #7 Vladimír Vojtíšek 2011-02-16 10:49
Dobrý den,
zkusím to popsat na příkladu: při úvěru 2 miliony korun na 25 let počítejte zhruba s potřebným příjmem domácnosti 25 000 Kč. Velmi to ale záleží na zvoleném typu úrokové sazby (já jsem zvolil 5 letou fixaci). Předpokladem je, že již vlastníte pozemek a můžete jej dát do zástavy a samozřejmě, že kromě budoucí hypotéky nemáte žádné jiné pravidelné výdaje mimo ty, které lze zahrnout pod pojem životní minimum (nájem, potraviny, doprava…). Pokud splácíte např. jiný úvěr, prostě jeho výši ke 25 000 přičtěte a máte výsledek. Jak jste správně poznamenal, je to hrubý odhad.
Neváhejte využít webové kalkulátory, kde svoji situaci snadno ověříte. Například webové stránky Hypoteční banky Vám v několika málo krocích umožní spočítat vše potřebné, svoji bonitu si můžete případně nechat zdarma potvrdit tzv. Hypotečním příslibem (Banka se zaváže, že pokud doložíte to, co jste elektronicky zadal na webu, pak Váš příjem je akceptován jako dostatečný).
Pěkný den!
Citovat
 
 
0 #6 martin082 2011-02-11 15:48
Dobrý den, vlastním 1/2 společnosti s ručením omezeným, kde jsem zároveň zaměstnán za průměrný plat. Kromě toho ještě jednou za rok dostávám podíl na zisku. Pokud bych chtěl žádat o hypotéku, čím budu dokládat příjem? Děkuji.
Citovat
 
 
+1 #5 Andrej 2011-02-11 09:00
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký by měl být minimální společný příjem domácnosti (páru), aby bylo možné uvažovat o hypotečním úvěru na menší dřevostavbu. Vím, že záleží na ceně stavby, ale jedná se mi opravdu o hrubý odhad.
Děkuji za odpověď!
Citovat
 
 
0 #4 Vladimír Vojtíšek 2011-02-09 14:44
Dobrý den pane Kunci,
obecně platí:
1) K příjmům postačuje oprávnění k podnikání, daňová přiznání za poslední dva roky a doklad o zaplacení daně. Všechny banky mají na svých internetových stránkách kalkulátory pro výpočet částky úvěru a potřebného příjmu.
2) U objektu úvěru je zapotřebí smlouva o dílo nebo kupní smlouva (ke schválení úvěru je dostatečný její nepodepsaný návrh). Nezapomeňte prosím, že ceny za dílo by měly být vyčísleny včetně daně z přidané hodnoty.
3) V neposlední řadě je pak potřeba tržní odhad nemovitosti, která bude dána do zajištění – s tím vám banky umí pomoci a zařídí jej za vás. Obvykle se předpokládá, že pozemek pod stavbou bude součástí zajištění úvěru.

Doporučuji kontaktovat hypotečního poradce či informační linku, kde vám položí několik otázek, na jejichž základě vám představí nejvhodnější varianty a s nimi spojené předpoklady. Rozhodnutí pak bude na Vás.

Přeji Vám pěkný den!
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop