Dům na bázi dřeva

O dřevostavbách

Malá modulární dřevostavba je cenově dostupná pro všechny, kteří chtějí bydlet jednoduše a stylově

Redakce | Pátek, 13. listopad 2020

Malá modulární dřevostavba je cenově dostupná pro všechny, kteří chtějí bydlet jednoduše a stylověJeden z nejvíce hledaných výrazů lidí na internetu ve spojení s bydlením je "dřevostavba na klíč do 1,5 milionu korun". Je-li vaším snem jednoduchá, jednopodlažní dřevostavba na klíč, která se hodí na malý pozemek, má nízké provozní náklady, a navíc dokážete ocenit minimalistické bydlení, představíme vám jeden zajímavý a velmi variabilní projekt takové dřevostavby na klíč s cenou pod 1,5 milionu korun i s DPH.


Líbil se Vám článek?
 

STRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společností

Redakce | Úterý, 25. září 2018

STRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společnostíLoňská akvizice, kdy James Hardie koupil od Xella Group obchodní jednotku Fermacell, se na začátku dubna stala skutečností – Fermacell je nyní pevnou součástí James Hardie Group.

 

Stavby s vůní dřeva mají své vítěze

Redakce | Pondělí, 17. září 2018

Stavby s vůní dřeva mají své vítězeŠestý ročník studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR – Stavby s vůní dřeva 2018 – má své vítěze. Celkem 63 studentů z deseti českých a slovenských fakult zpracovalo 51 soutěžních děl, z nichž odborná porota, veřejnost a partneři soutěže vybrli šest vítězů.


Líbil se Vám článek?
 

Architekt Petr Vala: Chtějme víc, vrátí se nám to!

Dana Jakoubková | Pondělí, 03. září 2018

Architekt Petr Vala: Chtějme víc, vrátí se nám to!Nadějeplné vize jsou krásná věc, ovšem cesta za nimi zasazená do reality může mít někdy hořkou pachuť. Udržet si vnitřní sílu, motivaci a chuť stále tvořit, je pak kumšt. Zvláště když člověk se vydává směry jinými, než jakými jde největší dav. Ale i tak to stojí za to! Architekt Petr Vala je z těch, kteří hranice známého neúnavně posouvají, hledají nová řešení a lepší cesty. Proč ve firmě dal přednost dřevostavbám, jaké negativní stereotypy se objevují v českém stavebnictví, co by doporučil investorům na začátku, a mnohé další jsme rozkryli v následujícím rozhovoru.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby lépe, kvalitněji a hlavně více ekologicky

Redakce | Pondělí, 03. září 2018

Dřevostavby lépe, kvalitněji a hlavně více ekologickyPodle této tříslovné mantry se pravděpodobně řídí ve společnosti NEMA Dřevostavby s.r.o.při výrobě dřevostaveb a vymýšlení nových a nových postupů a vychytávek. Představujeme vám tři z jejich novinek, které rozhodně stojí za zmínku.



Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby rostou! Už jich je 15 procent!

Redakce | Pátek, 31. srpen 2018

Dřevostavby rostou! Už jich je 15 procent!Dřevostavby v České republice pokračují v trendu kontinuálního růstu. Z posledních statistik vyplývá, že v roce 2017 bylo v ČR dokončeno celkem 14 548 rodinných domů, z nichž 2 159 bylo dřevostaveb. Výstavba rodinných domů s nosnou konstrukcí na bázi dřeva zaznamenala meziroční růst 7,25 %, zatímco domy zděné rostly meziročně pouze kolem tří procent! Dynamika (tempo) růstu počtu dokončených rodinných domů – dřevostaveb – je u nás 2,5krát vyšší než u domů postavených tradičními technologiemi.



Líbil se Vám článek?
 

I kvalitní dřevostavby jsou pod kontrolou

Redakce | Pátek, 31. srpen 2018

I kvalitní dřevostavby jsou pod kontrolouHlavním cílem Asociace dodavatelů montovaných domů, která letos oslavila již osmnáct let od svého založení, je propagovat kvalitní dřevostavby na trhu v České republice. Pečuje také o kultivaci podnikatelského prostředí a popularizaci oboru dřevostaveb s cílem zvyšování podílu na trhu výstavby rodinných domů v České republice. A to se jí dlouhodobě daří!


Líbil se Vám článek?
 

Projekt dřevostavby: Důležité je myslet dopředu!

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 30. srpen 2018

Projekt dřevostavby: Důležité je myslet dopředu!Pravdivý příběh stavebníka-ženy, který mapuje základní principy přístupu firmy k zákazníkům, zakázkám, jejich potřebám i možnostem.


 

Strana 1 z 14

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop